Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse

Autor: Anina Russová - 22. 2. 2012


Letošní Ženevský autosalon bude opravdu našlápnutý novinkami všeho druhu a zahanbit se nenechá ani Bugatti…

Automobilka nám představí nejnovější model s názvem Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse. A u Bugatti se toho rozhodně nebojí. Výkon tohoto nového super-kabrioletu bude v rozmezí od 1001 až po neskutečných 1200 koní při 1500 Nm. Bude se jednat o nejrychlejší „sériově“ vyráběný kabriolet na světě!

Tato neskutečná čísla může zákazníkům Bugatti dopřát díky poměrně zásadní úpravě motoru. Klasický 16-válec byl rozšířen o 4 opravdu velká turbodmychadla, která ochlazují speciálně umístěné mezichladiče. U automobilky se nezapomnělo ani na podvozek. Ten, aby tuto sílu ustál, byl nejen snížen, ale také byla speciálně upravena jeho tuhost.

Přesné údaje o výkonu Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse automobilka ještě bohužel nezveřejnila. Nicméně se dá očekávat, že rychlostní parametry bude mít velice podobné s modelem Super Sport. Ten umí 0-100 km/h za 2,5 vteřiny, 0-200  km/h za 6.7 vteřiny a 0-300 km/h  za neskutečných 14,6 vteřin. Maximální rychlost je pak 415km/h. Předpokládá se cena pohybující se okolo 2 milionů EUR bez daně…

[nggallery id=429]

-AR-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru