Speciální edice Bugatti Veyron Grand Sport Venet – foto + video

Autor: Anina Russová -   5. 12. 2012


U automobilky Bugatti velice rádi představují speciální edice speciálních edic.:) Tentokrát se jim ale nový kabát pro Veyron Grand Sport opravdu povedl. Na pomoc si tentokrát přizvali slavného francouzského umělce Bernara Veneta, aby společně s designéry automobilky vytvořili zajímavou uměleckou verzi Bugatti Veyron Grand Sport – tentokráte s přídomkem Venet.

Umělec si jako předlohu představil matematické vzorce, které používají inženýři, jež mají na svědomí právě vývoj Bugatti Veyron. A aby to nebylo jen bezduché plácání matematických vzorečků na kapotáž (a do interiéru) auta, budí celá úprava dojem, že se na ni podepsala hlavně matka příroda. Bugatti Veyron Grand Sport Venet se totiž tváří, jako by byl řádně zrezlý.  Nicméně je pravda, že finální kombinace několika odstínů oranžové a sytě hnědé nevypadá ve výsledku až tak špatně a nápad s matematickými vzorci v praxi také vypadá lépe než zní…

Pod kapotou se nic nezměnilo, takže budoucí majitel samozřejmě může počítat s motorem W16 o objemu 8 litrů a výkonem 1 001 koní.

-AR-

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *