Bugatti Super Veyron: až 1 600 koní a 463 km/h

Autor: Pavel Srp -   4. 1. 2013


Když koncern Volkswagen představil v roce 2005 nejsilnější a nejrychlější sériové auto světa, které o jednu koňskou sílu překonalo magickou hranici jednoho tisíce koní, drželo zároveň také rekord nejrychlejšího sériového vozu s výkonem 408 km/h.

To mu však sebralo SSC Ultimate Aero, které překonalo rychlost 411 km/h. Zvládlo to nejen díky prvotřídní aerodynamice karoserie, ale také díky extrémně výkonnému motoru, jehož síla dosahuje 1 200 koňských sil. O chvíli později se vedení ujal další nový supersport – Maxximus G-Force. Šlo o přepracovanou Ultimu GTR, jejíž výkon motoru dosahoval neskutečných 1 800 koní. Nové nejrychlejší auto světa dokázalo jet 413 km/hod.

Netrvalo dlouho a automobilka Bugatti si svoje prvenství vzala zpátky. Bugatti Veyron Super Sport umí jet až 431 km/h. Jenže ani to inženýrům nestačí. CAR Magazine přišel s informací, že se chystá ještě silnější a ještě rychlejší Bugatti Super Veyron, jehož maximální rychlost by mohla být dokonce až 463 km/h!!

Zrychlení z 0 na 96 km/h (60 mph) by se mělo odehrát v neskutečně brutálních 1,6 sekundách! Dokážete si to představit? O tom, co bude pod kapotou není jisté. Podle informací by pod kapotou měla zůstat obrovská pohonná jednotka W16 přeplňovaná čtveřicí turbodmychadel a výkon by mohl poskočit až na 1 600 koní.

-PS-

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *