Bugatti prodalo už 250 kusů modelu Chiron. A to s ním nikdo nejel

Autor: Anina Russová - 8. 3. 2017


Bugatti se daří to, o čem některé jiné automobilky jen sní. Jejich modely se prodávají prakticky samy. Důkazem budiž Chiron, jehož produkce bude velmi omezená, ale přesto, že tuto novinku vidělo naživo zatím jen pár návštěvníků ženevského autosalonu, už jsou na ní stovky objednávek.

A kdyby šlo jen o to, kdo auto viděl nebo neviděl… On s ním takřka ještě nikdo ani nejel. Je pravda, že v nadcházející sezóně pořadu Top Gear bude nejspíše Chiron pořádně otestován, ale jinak jakýkoliv test nebo jízdní zkušenost zatím chybí.

Je jasné, že Bugatti nemá žádný prostor udělat s Chironem chybu a i proto se o něj boháči z celého světa perou. V tomto případě totiž platí, že kdo dřív přijde, ten dřív jezdí. Bugatti totiž zvládne vyrobit nějakých pět kusů za měsíc, ale už teď prodalo 250 kusů. Má tedy co dělat a je jistě jen otázkou času, než se nějaká obsáhlá uživatelská nebo novinářská recenze objeví. První tři kusy už dorazily ke svým majitelům, čtvrtý na něj čeká na stánku v Ženevě a ostatní se ještě dodělávají a brzy budou také odeslány.

Mimochodem, pokud jste si právě teď usmysleli, že si Chiron za 2,5 milionu dolarů pořídíte na léto, pak vás zklameme. Za prvé si s objednávkou pospěšte, než bude všech 500 plánovaných kusů prodaných, a za druhé si na něj budete muset počkat o něco déle. Konkrétně asi 3 roky…

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru