S tím, jak roste počet bohatých a vybíravých zákazníků, roste také nabídka velmi drahých, rychlých a jedinečných limitovaných verzí už tak velmi speciálních vozů. Jedním příkladem za všechny je Bugatti Chirón, které v dnešní době jen ztěžka hledá konkurenci. Ale protože všichni ti boháči už ho mají ve svých garážích a začínají se nudit, je potřeba jim nabídnout něco dalšího, čemu neodolají. A Bugatti ví, jak na to!

Už brzy by totiž mělo představit speciální edici modelu Chirón, která dostane jméno Chirón Divo. Pokud vám toto jméno něco říká, pak se nepletete. Pojmenování novinka dostane po Albertu Divo, tedy legendárním francouzském závodním jezdci, který v letech 1928 a 1929 vyhrál s vozem Bugatti Typ 35 závod Targa Florio.

Sama automobilka o novince moc nemluví, ale neoficiální informace, které kolují po internetu, mluví o tom, že prototyp Diva byl už pár bohatým zákazníkům ukázán a sklidil nadšení.

Novinka by měl být rychlejší a aerodynamicky ještě vyladěnější než Chiron. Mluví se o tom, že maximální rychlost bude omezena “jen” na 385 km/h, zrychlení z 0 na 100 km/h by se mohlo odehrát za asi 2,5 sekundy (!) a z 0 na 200 km/h za asi 6,3 sekundy.

Spekuluje se o tom, že novinka má být vyrobena maximálně ve 100kusové sérii, přičemž jeden kus má vyjít asi na 5 milionů eur, tedy asi jen těžko uvěřitelných 135 milionů korun. Premiéru si pak novinka odbude 24. srpna.

Get ready. Bugatti Divo. August 24, 2018 at The Quail Events, A Motorsport Gathering. #BUGATTIDivo #Divo #BuiltforCorners

Zveřejnil(a) Bugatti dne Úterý 10. červenec 2018