Vozový park dubajské policie skýtá neskutečné kousky, od těch “obyčejnejších” značek jako jsou BMW, Mercedes-Benz nebo Ford až po ty exkluzivní jako je Ferrari, McLaren, Aston Martin a nebo dokonce Bugatti. Není se tedy čemu divit, když grafici upravují fotografie nejnovějšího superauta Bugatti, modelu Chiron právě do barev dubajské policie.

Do policejního fleetu by zapadlo, protože úkol přivést na sebe pozornost by splnilo beze zbytku. Veyron je už dnes pro leckoho okoukaný, stejně jako například Porsche 918 Spyder, které v dubajských policejních složkách také jezdí.

Bugatti Chiron je velmi exkluzivní auto, nejen cenou dvou a půl milionů Euro, ale také technikou. Používá čtyřikrát přeplňovaný osmilitrový šestnáctiválec (W16), který dosahuje při 6 750 ot./min maximálního výkon 1103 kW/1 500 koní a vrcholu točivého momentu 1 598 Nm (mezi 2 000 a 6 000 otáček za minutu). Zrychlení z 0 na 100 km/h tahle střela zvládne za méně než 2,5 s, zrychlení z 0 na 200 km/h umí za méně než 6,5 s a sprint na hranici 300 km/h zabere pouze necelých 14 sekund!

Co myslíte, dostane se Chiron do dubajského policejního fleetu? 🙂

render-bugatti-chiron-dubai-police