Brutální, hranatý a nepřehlédnutelný. Právě takový je Land Rover Defender v podání legendárních Mansory

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Mansory - 19. 6. 2024


Německý úpravce Mansory si servítky většinou moc nebere. Čím monstróznější je úprava, tím jsou nejspíš spokojenější. A přesně taková je i jejich verze Land Roveru Defender 110. Výsledek je prostě nepřehlédnutelný. V Mansory totiž auto kompletně přestavěli.

To znamená, že Defender dostal kompletní bodykit vyrobený z uhlíkových vláken. Skoro vše je laděno do černé, takže výsledek je sice hodně výrazný, ale zároveň, možná trochu překvapivě, i elegantní. Černou doplnilo pár oranžových detailů, jakými jsou třeba mřížka chladiče, lemování předního lízátka, ale i zadního difuzoru. Z něj mimochodem kouká čtveřice nepřehlédnutelných koncovek upraveného výfukového potrubí. Auto je také o něco širší, má nové prahy a oba nárazníky.

Kompletní přestavba by to nebyla bez zbrusu nových kol. Pokud se vám zamlouvají a rádi byste si je pořídili, poptávejte disky s názvem CS.10 Mansory. V případě Land Roveru jsou v průměru 23 palců, ale úpravce má k dispozici rozměrů samozřejmě více.

Kromě exteriéru si v Mansory posvítili i na interiér auta. Ten je ve výsledku určen asi kamkoliv, jen ne do terénu, protože volba pro čalounění padla na zářivě bílou kůži. Ta je kombinována s oranžovými akcenty, včetně třeba bezpečnostních pásů nebo středu volantu. Na sedadlech a hlavových opěrkách pak nechybí nápis Mansory. To kdyby někdo náhodou nevěděl nebo zapomněl, kdo má tohle temně černé monstrum na svědomí. Cenu úpravce neprozradil, ale dá se tušit, že v Emirátech, kde jsou podobně upravená auta dost v kurzu, to asi bude jedno.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru