O této parádní okruhové hračce už jsme vám říkali. Je velká, těžká, ale neuvěřitelně mrštná a rychlá. Mluvíme o velmi ostrém Chevroletu Camaro ZL1 1LE, tedy sportovním náčiní určeném pro okruhy.

A právě na jeden z těch nejslavnějších v Evropě, tedy na Nürburgring si teď tahle červená bestie vyrazila. Chevrolet Camaro ZL1 1LE ho ovládl takovým způsobem, že za sebou nechal i zavedené supersporty evropských automobilek, kterým tak zbyly leda oči pro pláč. Camaro ZL1 1LE totiž Severní smyčku Nurburgringu zajelo za 7 minut 16 sekund a 4 tisíciny, což je vskutku výjimečný čas. Obzvláště pak pokud přihlédneme k faktu, že tak za sebou nechal třeba Ferrari 488 GTB, Pagani Zonda F Clubsport nebo třeba Lamborghini Aventador LP700-4. A stačilo mu k tomu vlastně celkem málo…

Odvaha a schopnosti pilota a vidlicový osmiválec o objemu 6,2 litru s přeplňováním kompresorem, jehož výkon je 650 koní. Autu ale nechybí ani šestistupňová manuální převodovka, aerodynamický kit, ostré brzdy, sportovní podvozek či lepivé pneumatiky.

Celkem slušně namíchaný koktejl, který jako nakládaná třešnička zdobí fakt, že Camaro ZL1 1LE stojí oproti svým luxusním supersportovním konkurentům asi třetinu. V Americe se prodává za 69 995 dolarů, což je v přepočtu 1,65 milionu korun. A to je hodně dobrá nabídka!