Brněnská městská policie zavírá agendu přestupků. Kvůli koronaviru

Autor: Tisková zpráva - Foto: MP Brno - 13. 3. 2020


Městská policie Brno uzavře od pondělí 16. března až do ukončení mimořádných opatření spojených s pandemií koronaviru svoji jednotku projednávání přestupků. Organizace se tak rozhodla přispět k utlumení přesunů lidí, které mohou výrazně dopomáhat šíření nákazy.

„Je nereálné, aby se v prostorách pro vyřízení přestupku sešlo stanovených třicet osob. Musíme však chránit zdraví společnosti a zejména jejích nejohroženějších členů, což jsou v souvislosti s koronavirem nemocní a starší spoluobčané. Organizace jako městská policie by měly jít příkladem,“ podotýká Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno.

Kvůli koronaviru se nemohou konat automobilové srazy, burzy, ani další (nejen) autařská setkání. Rozhodla to vláda

Strážníci tedy žádají o pochopení všechny, kdo měli v plánu pracoviště v Křenové ulici navštívit. „Komplikace nás mrzí, ale zvolené řešení považujeme za nejlepší východisko,“ doplňuje Luboš Oprchal.

Pro větší komfort veřejnosti prodlouží strážníci lhůty pro vyřízení přestupků na tři týdny od zrušení mimořádných opatření. Od příštího pondělí až do odvolání bude v souvislosti s opatřeními uzavřena veřejnosti celá budova v objektu Křenové 4.

Aktuální informace od městské policie mohou zájemci sledovat na webu strážníků i na jejich facebookovém profilu.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek