Britští záchranáři budou jezdit ve Škodě Octavii Scout. Běžný zákazník ji tam k dispozici mít nebude

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Škoda - 25. 5. 2021


Mladoboleslavská Škoda Auto se osvědčila policejním složkám jak u nás, tak ale i v zahraničí. A ve Velké Británii si ji navíc velmi oblíbili i záchranáři. I proto se škodovka rozhodla jim dopřát model, který ovšem běžným zákazníkům nenabídne. Tamní lékaři sloužící na záchrance budou jezdit modelem Octavia Scout.

Ta byla na tamním trhu k dispozici ještě v loňském roce, ovšem v dnešních dnech už ji tam Škoda nenabízí. Nicméně v rámci speciálního programu si našla cestu právě k záchranářům, kteří tak budou mít k dispozici pohon všech kol, lehce zvýšený podvozek (o 15 mm oproti standardní Octavii) a dvoulitrové TDI. To bude nabízeno ve dvou verzích, buď se 150 nebo s 200 koňmi. Samozřejmostí je sedmistupňová automatická převodovka DSG.

Vůz dostal paket pro špatné cesty, tedy ochranné oplechování některých částí spodku auta nebo upravené nárazníky tak, aby zvládlo lepší nájezdové úhly. Škodovka se v tomto případě chlubí hodnotami 13,9° vzadu a 15,8° vpředu.

Záchranáři také mohou počítat s podporou Apple CarPlay a Android Auto, zavazadelníkem o objemu 640 litrů a pěticí konektorů USB C. K tomu škodovka přidala samozřejmě majáky, tradiční záchranářské polepy a sirénu.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru