Britské složky IZS budou jezdit ve faceliftované Škodě Kodiaq

Od Anina Russová | Zdroj: Škoda, autoevolution.com - Foto: Škoda - 26. 8. 2021 0

Škoda se neosvědčila jen u zákazníků, ale také u složek Integrovaného záchranného systému. A to nejen v Česku, ale i v zahraničí, kde se škodovky u policistů či záchranářů a hasičů těší velké oblibě. Ve Velké Británii jezdí tamní záchranné složky škodovkami už 110 let, přičemž tuto tradici podpořila automobilka dodáním faceliftovaného modelu Kodiaq. Ten bude sloužit jak záchranářům, tak policistům či hasičům. Pro každý ze sborů ale bude jinak polepený a bude mít také odlišnou výbavu.

Přečtěte si také:  Policejní škodovky nejezdí jen v Česku. Mají je policisté skoro po celém světě

Policisté v Anglii jezdí s modrožlutými polepy, záchranáři se zelenožlutými a hasiči červenožlutými. Každá z jednotek má jinak upraven vnitřní prostor auta, včetně zavazadlového prostoru. Zdravotníci mají v kufru bezpečně umístěné lahve s kyslíkem a ventilátory. Všechna dodaná auta mají vysílačky, majáky na střeše a vpředu i další prvky nezbytné pro záchranu lidského života.

Jde o běžný model Škoda Kodiaq, jaký si můžete objednat i u nás. Na českém trhu jeho ceny startují na 799 900 Kč, přičemž k dostání je se třemi zážehovými a dvěma vznětovými motory ve výbavových stupních Ambition, Style, Sportline, Laurin & Klement a RS. Motor 2,0 TDI 110 kW může pohánět přední nebo všechna kola. Základní zážehový agregát 1,5 TSI ACT 110 kW se jako jediný pojí s šestistupňovou manuální převodovkou a je dodáván výhradně s pohonem předních kol. U všech ostatních verzí je součástí standardní výbavy sedmistupňová převodovka DSG. U obou nejvýkonnějších motorů (2,0 TSI 140 kW a 2,0 TDI 147 kW) je součástí standardní výbavy také pohon všech kol.

Přečtěte si také:  Škoda zahájila předprodej modernizovaného Kodiaqu. Zdražil. Ceny startují na 799 900 Kč

Ještě dodáme, že model Kodiaq neslouží jen ve Velké Británii. 50 vozidel používá policie v Severním Irsku a 30 vozidel hasiči z West Sussexu. Dalších 18 kodiaqů pak slouží v rámci nadace zdravotníků NHS Foundation Trust.