Britové přestavěli Ford Ranger na vojenský speciál. Má i rám s držáky na zbraně

Autor: Anina Russová - 20. 10. 2019


Před pár týdny prošel naší redakcí Ford Ranger Raptor a už teď vám můžeme prozradit, že jde o jeden z nejpovedenějších pick-upů na trhu. Kromě toho, že je nesmírně pohodlný na běžných cestách, zvládne v terénu to, co málokterý jiný model. A s prstem v nose a výrazem absolutního znudění, zatímco posádka hlídá žaludky, aby je udržela na svých místech.

Nový pick-up Ford Ranger Raptor přichází do Evropy

Podobně schopná pracovně naladěná auta jsou oblíbená nejen u běžných smrtelníků, ale také u profesionálů bezpečnostních jednotek a vojáků. Právě oni asi nejvíce využijí potenciál auta, obzvlášť když jeho sériová verze projde speciální vojenskou úpravou. O tu se v případě Rangeru, který si můžete prohlédnout níže v galerii, se postarala britská společnost Ricardo. Ta už s armádními úpravami aut má zkušenosti, když pro britskou armádu postavila obrněné vozidlo Foxhound.

Tentokrát se vrhli na pick-up, ze kterého sice není obrněné vozidlo, ale velmi schopný pracovní nástroj, který může vojákům usnadňovat náročnou práci klidně i přímo na frontě. Ford Ranger dostal úplně nový podvozek, tedy výrazně zesílené pružiny i tlumiče, zvýšenou světlou výšku, výkonnější brzdy, pevná kola obutá do speciálních terénních pneumatik, ale Ricardo přidali i ochranu podvozku, vyztužení nárazníků a samozřejmě matně zelené lakování karoserie barvou NATO IRR. Kromě ochrany podvozku úpravce myslel i na vyztužení a ochranu palivové nádrže, ale i palivového vedení a chladiče.

Kromě toho má ale auto také bezpečnostní rám na korbě a nespočet různých držáků a úchytů. Některé jsou jen na barely s vodou či jakýkoliv jiný náklad, jiné na zbraně. Úpravce pak přidal také 24V elektrický systém, který je schopen se postarat o nabíjení všech elektrických zařízení, jež mohou vojáci potřebovat, palubních systémů a dokonce by tento systém měl být odolný proti elektrickým výbojům nepřítele.

Cenu nebo přesnou specifikaci úpravce neprozradil. Jen dodal, že každý zákazník může přijít i s dalšími požadavky, které jsou prý určitě schopni splnit. Stejně tak je možné takto upravit Ranger prakticky se všemi nabízenými pohonnými jednotkami.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek