vymol-dira_v_silnici

Bridgestone představuje řešení pro digitální dokumentaci stavu silnic. Data zpracovává umělá inteligence

Autor: Josef Pelikán - Zdroj: Bridgestone - Foto: Pavel Srp - 9. 3. 2023


Bridgestone Mobility Solutions představuje portfolio řešení Bridgestone Road Conditions, která poskytují cenné analýzy na základě agregovaných a anonymizovaných dat z vozidel propojených systémem Webfleet. Cílem služby Bridgestone Road Conditions je dodávat městům, obcím, správcům silnic a dálnic, poskytovatelům mapových podkladů a majitelům vozových parků podrobné informace o stavu a kvalitě silniční sítě. Zákazníci budou mít v první fázi přístup ke dvěma řešením, která poslouží k určování polohy a závažnosti poškození vozovky a pořizování obrazových záznamů silniční infrastruktury. Vyspělá datová řešení mohou sehrát významnou roli ve zvyšování bezpečnosti silničního provozu v souladu s cílem EU snížit do roku 2030 počet úmrtí a vážných zranění v důsledku dopravních nehod o 50 %.

Řešení Road Damage Detection (detekce poškození silnice) rozpoznává odchylky ve stavu vozovky na základě analýzy anonymizovaných a agregovaných dat získávaných ze síťově propojených vozidel vybavených řešeními pro správu vozového parku Webfleet. Tento jedinečný nástroj pomocí senzorů a dat z vozidel precizně určuje polohu poškozeného povrchu vozovky, například výmolů, trhlin a záplat. Algoritmus umělé inteligence umožňuje stanovit závažnost příslušných poškození vozovky. Toto preventivní opatření snižuje pro řidiče a majitele vozových parků riziko nehody a poškození pneumatik i vozidla. Města i správci silniční a dálniční sítě mohou tyto analýzy využívat ke zlepšování preventivní údržby a plánování infrastruktury.

Přečtěte si také:  Víte, co je rocbinda? Řidičům zkracuje brzdnou dráhu a zvyšuje bezpečnost silnic

Řešení Road Asset Visualisation (obrazová dokumentace silniční sítě) poskytuje informace o silnicích a dopravní infrastruktuře na základě analýz dat z mnoha senzorů a kamer síťově propojených vozidel. Data jsou zpracovávána v reálném čase přímo kamerami ve vozidlech, a to za přispění umělé inteligence pro periferní zařízení (Edge AI), aby byla zajištěna ochrana soukromí. Do cloudu, kde probíhají další analýzy, jsou pak přenášena pouze anonymizovaná data. Tímto způsobem lze vytvářet obrazovou dokumentaci silniční sítě a jejího příslušenství, například dopravního značení, semaforů a vymezení jízdních pruhů. Prvky, které jsou poškozené, zničené nebo zakryté vegetací, jsou označeny.

Bridgestone Road Conditions

„Bridgestone Road Conditions může pomoci zvýšit bezpečnost silničního provozu a komfort, protože v reálném čase poskytuje datové analýzy poškození silniční sítě. Na jejich základě lze přijímat opatření pro preventivní údržbu, plánování infrastruktury a optimalizovat intenzitu dopravy,“ řekl Raghunath Banerjee, viceprezident společnosti Bridgestone Mobility Solutions odpovědný za divizi datových řešení. „Tato vyspělá datová řešení sehrají zásadní roli v digitální transformaci budoucí mobility a umožní rozvoj chytrých měst, poskytovatelů mobility jako služby a síťově propojených a autonomních vozidel. Naše nové portfolio datových řešení v souladu s iniciativou Bridgestone E8 Commitment přispívá k trvale udržitelnější a bezpečnější budoucnosti mobility.“

Iniciativa Bridgestone E8 Commitment je široce pojatým, globálním korporátním závazkem, který jasně definuje hodnoty, které Bridgestone hodlá poskytovat společnosti, zákazníkům a budoucím generacím v následujících osmi oblastech: Energy (energie), Ecology (ekologie), Efficiency (hospodárnost), Extension (rozšíření), Economy (ekonomika), Emotion (emoce), Ease (snadnost) a Empowerment (posílení postavení). Bridgestone na jejich základě řídí své strategické priority, rozhodování a jednotlivé kroky ve všech oblastech svých obchodních a provozních činností. Řešení Bridgestone Road Conditions poskytují Ease (snadnost), protože do života na cestách přinášejí komfort a pocit jistoty, a Extension (rozšíření), jež odráží úsilí o nepřetržitou mobilitu a inovace, které přinesou lidem a světu další pokrok.

Přečtěte si také:  Na vývoji lunárního terénního vozidla se bude nově podílet i Bridgestone. Dodá speciální lunární pneumatiky

Řešení Bridgestone Road Conditions jsou v současnosti k dispozici ve Velké Británii, Irsku, Francii, Španělsku, Portugalsku, Itálii, Polsku, Nizozemí, Belgii, Německu, Švýcarsku a Rakousku.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *