mercedes-benz-g-500-brabus-tuning

BRABUS už upravil nové Géčko, přidal mu na výkonu a decentně upravil vzhled

Autor: Pavel Srp - 17. 8. 2018


Nový Mercedes-Benz třídy G se v showroomech ještě ani pořádně neohřál a BRABUS už pro něj představuje balíček úprav. Ty zahrnují nejen posílený a přiostřený motor, ale také několik úprav vzhledu.

Mercedes-Benz třídy G se teprve nedávno – po 39 letech – představil v nové generaci, změna je to z pohledu techniky a jízdy zcela zásadní. Designově se ale naštěstí nic výrazného neměnilo. Naživo vypadá géčko naštěstí prakticky stále „stejně“, prohlédli jsme si ho a svezli jsme se s ním minulý týden.

BRABUS se z pohledu vzhledu rozhodl auto změnit. Zda k lepšímu, to už můžete podle fotek v galerii posoudit sami. Tuner se rozhodl upravit kapotu, přidal do ní pár otvorů pro přívod vzduchu, jenže… ty jsou falešné. Upraven byl ale také přední nárazník i maska chladiče. Všimnout si můžete také přídavných LED světel nebo výrazného spoileru na střeše.

Z bočního pohledu nejvíce vyniknou kola. Původní příplatkové 20″ disky vystřídala kola mnohem větší. Jde o 23″ disky Brabus Platinum Edition s pneumatikami 305/35 R23.

Zdaleka to nejzajímavější je ale pod kapotou, což prozrazuje nový červený kryt motoru. Příjemně si tu brumlá vidlicový čtyřlitrový osmiválec se dvěma turby, jehož výkon je v sérii 422 koní a točivý moment 610 Nm. Po úpravě se výkon zvedl na 500 koní a 710 Nm. Díky tomu je zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,7 sekundy a maximální rychlost je stále elektronicky omezena na 210 km/h. Auto navíc parádně zní, vyměněno bylo totiž také výfukové potrubí.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru