brabus-mercedes-benz-glb- (2)

Lidé se od pradávna chtějí odlišovat. Platí to přímo o jejich tělesné schránce, ale i o věcech, které oblékají nebo používají. Samozřejmě i o autech. A Brabus teď představuje balíček úprav pro ty, kteří chtějí odlišit svůj Mercedes-Benz GLB. Je veskrze decentní.

Tento zbrusu nový crossover nevypadá vůbec špatně, drží typický designový jazyk značky. Brabus ho trochu mění, ovšem s citem. Kompletní balíček úprav je aktuálně dostupný pouze s linií AMG, protože ta má specificky tvarovaný přední nárazník s maskou chladiče i její vyplní, v níž logo automobilky nahrazuje velké B. Všimnout si můžete také přídavných LED světlometů na střeše, které odkazují na úpravy třídy G. Na zádi je nový spojler na víku kufru, ale také upravený zadní nárazník se čtveřicí černě lakovaných koncovek výfuku s logem „B“.

Přečtěte si také:  Test Mercedes-Benz GLB 200 d 4MATIC (2020)

Třešničkou na dortu jsou kola, která vždy dotvářejí celkový dojem z auta. Brabus má na výběr několik možností s průměrem od 18 palců, přes 19 palců, až po dvacetipalcové disky. Ty může doplnit i snížený sportovní podvozek.

Pár změn se dotklo také interiéru, kde jsou nové koberečky s logem úpravce, podsvětlené prahové lišty, nášlapy pedálů a další drobné detaily.

Nezůstalo však jen u vzhledu, v nabídce je i zvýšení výkonu. Pro benzinové GLB 250 jde o navýšení o dalších 34 kW/46 koní a 80 Nm. Výsledkem tak je 200 kW/272 koní a 430 Nm. Ceny ale německý úpravce zatím neprozradil.