Brabus stvořil monstrum, které prostě budete chtít. Z Mercedesu G63 AMG udělal pick-up s obřím výkonem

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Brabus - 24. 9. 2022


Tipujeme, že se s námi shodnete na tom, že Brabus většinou dělá velmi excentrická auta. Jeho úpravy rozhodně nejsou pro každého, ale někdy přijdou s projektem, který každý prostě musí chtít. A jeden takový představili jen před pár dny. Rukama jim prošel Mercedes-AMG G634Matic, který přetvořili v naprosto dokonalý pick-up.

Princip toho, jak toto monstrum vzniklo, je poměrně jednoduchý. Když jsou pick-upy dobré a G63 AMG také, dohromady to prostě musí fungovat. A měli pravdu. Projekt dostal jméno Brabus P 900 Rocket, kdy základem úpravy je ocelový rám s karbonovými bočnicemi. Auto bylo také o 100 milimetrů rozšířeno, má nový a pořádně výrazný bodykit obsahující novou kapotu, blatníky, prahy a spoilery. Chybět samozřejmě nesmí nová kola, konkrétně 24palcové disky Brabus Monoblock Z Platinum Edition. Jak exteriér, tak interiér jsou v tmavých barvách. Prim hrají černá a tmavě šedá, které doplňuje lesklá červená a přiznaný karbon.

Přečtěte si také:  Brabus upravil nový Rolls-Royce Ghost. Pozměnil design a posílil jeho dvanáctiválec

A teď to důležité. Pod kapotou totiž proběhlo pár změn. Osmiválec tam zůstal, ale z původních čtyř litrů byl upraven na 4,5 litru. K tomu Brabus přidal nové kované písty a vlastní klikovou hřídel. Vyměněna byla i turbodmychadla, upraven byl plnicí tlak a upgradem prošly i mapy řídící jednotky. Když k tomu všemu přidáme nový výfukový systém, dostaneme se na výsledný výkon 900 koní a maximální točivý moment 1250 Nm. Ten ovšem úpravce lehce omezil na 1050 Nm. Své místo v autě našel i omezovač rychlosti, který je nastaven na 280 km/h. Samozřejmě je možné obě omezení odstranit, ale pak to bude chtít vyměnit díly náprav, podvozku, a nakonec i brzdy. 900 koní je prostě opravdu hodně. Celek má hmotnost 2720 kilogramů, přesto ale zvládne z 0 na 100 km/h vystřelit za 2,7 sekundy. A to je revír spíše supersportů než obrovských pick-upů. Působivé, co myslíte?

Navnadili jsme vás? Pak si pospěšte. Brabus plánuje upravit jen 10 kusů, a navíc to není levné. Cenu stanovil na 649 638 eur bez daně, tedy asi 16 milionů korun.

Štítky: , , , , , , , , , ,

2 názory na “Brabus stvořil monstrum, které prostě budete chtít. Z Mercedesu G63 AMG udělal pick-up s obřím výkonem”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek