brabus-mercedes-benz-x250d-tuning

BRABUS se specializuje na úpravy modelů Mercedes-Benz, ale protože německá značka nevyrábí jen osobní auta, občas si tuner posvítí i na další auta. Volba padla i na nový pick-up: třídu X.

Mercedes-Benz třídy X byl na trh uveden před koncem loňského roku, startoval se čtyřválcovými motory, k nimž vzápětí přibyl i šestiválec. Upravený vůz od BRABUSu ale pohání výkonnější z naftových verzí X 250 d. A ani ten nezůstal sériový. Tuner upravil řídící jednotku a dostal z motoru o 13 kW více, výsledkem je tak 153 kW a 510 Nm točivého momentu. Díky tomu dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 11,5 sekundy (o 0,3 sekundy kratší). Zlepšila se ale hlavně pružnost motoru, což v praxi při jízdě oceníte mnohem více. 

Na pohled si upraveného motoru nevšimnete, váš zrak spíše utkví na karoserii. I ta doznala několika, ačkoliv docela decentních změn. BRABUS vyměnil kola, původní disky (mercedes montuje 17″ a 18″) musely uvolnit místo novým, přímo z dílny úpravce. Jde o kola s průměrem 20 palců, která stále obouvají poměrně vysoké a široké pneumatiky. Jízdy mimo silnici se tak stále bát nemusíte.

Na autě přibyla také čtveřice koncovek výfuku pod zadním nárazníkem, což na pick-upu vypadá vážně zvláštně. Nové jsou i přídavné LED světlomety pro denní svícení v nástavcích předního nárazníku či dálková světla nad kabinou. Po zkušenostech s Nissanem Navara, který jsme začátkem roku testovali, a který byl přídavnými LED světla na střeše také vybaven, je to za snížené viditelnosti perfektní doplněk. Mimochodem Mercedes-Benz třídy X právě z Nissanu Navara vychází.

Drobně se vylepšovalo také v interiéru. To, jak ale bude vypadat, je na zákazníkovi. Na výběr je mnoho možností koženého čalounění. Úpravce ale s radostí dodá i nějaké další doplňky jako jsou nástavce prahů nebo různé dekory.