Brabus-mercedes-benz-s (1)

Brabus nabízí již upravený a lehce ojetý Mercedes-Benz třídy S. Nemá skoro nic najeto, ale stojí majlant

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Brabus - 26. 7. 2021


Zdá se, že zákazníků je v oblasti profesionálního tuningu víc a víc. Není se tedy co divit, že úpravci představují jeden projekt za druhým. Přesně tak v posledních měsících a týdnech funguje Brabus, který zákazníkům nabízí jeden projekt za druhým. A v poslední době jeden dražší než druhý. Ale faktem je, že si to může dovolit. Nejspíš neexistuje významnější úpravce vozů Mercedes-Benz, AMG, Maybach a Smart.

Jejich nejnovější dílo není ukázkou toho, co si zákazník může objednat. Brabus tentokrát nabízí už hotové auto, konkrétně vlajkovou loď značky Mercedes-Benz, tedy třídu S. V tomto konkrétním případě jde o verzi S 500 4Matic L, tedy mild hybridní třílitr o výkonu 435 koní (+22 koní ze startér/generátoru) a s točivým momentem 520 Nm. Jakkoliv jsou to pro luxusní limuzínu vpravdě dostačující hodnoty, Brabus to vnímá jinak. Výkon autu zvýšil na rovných 500 koní a točivý moment na 590 Nm.

V případě této konkrétní úpravy to neskončilo jen zvýšením výkonu, ale úpravce se podíval i na design. Protože mu šlo o aerodynamiku, dostalo esko nový přední spoiler, lehce rozšířené blatníky a upravený zadní nárazník. Nové je i chromované výfukové potrubí, loga Brabus nebo 21palcová kola obutá do pneumatik 265/35 R21 vpředu a 305/30 R21 vzadu.

Třešničkou na dortu je upravený podvozek, nicméně si nejsme jisti, jestli to už z výroby fantastické odpružení vůbec potřebovalo. Lehkých změn doznal i interiér, který je v černo-bílém provedení, jež doplňuje čalounění Alcantarou na stropnici, slunečních clonách a sloupcích.

Jak už jsme zmínili, nejde tak úplně o nabídku úpravy, ale o nabídku takto upraveného auta. To má najeto 53 kilometrů a jeho cena, po úpravě, je 293 464,71 eur, tedy asi 7,6 milionu korun. Základní cena tohoto nového auta je pak v Česku 3 184 720 Kč. Za cenu lehce jetého a upraveného eska od Brabusu tedy můžete mít dvě úplně nová. Jen bez té úpravy… Pokud ale na něj i tak máte zálusk, inzerát najdete zde.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru