Brabus-smart (3)

Brabus dal vzniknout temně černému elektrickému Smartu. Žádný trhač asfaltu to není, ale vypadá skvěle

Autor: Anina Russová - Zdroj: Brabus - Foto: Brabus - 25. 3. 2021


Malá městská auta mají spoustu výhod, ale také jednu nevýhodu. Málokdy přijdou na trh s designem, který by zaujal i pánské zákazníky a tak jsou tahle auta zaškatulkována jako malé nákupní tašky pro holky. To ale rozhodně neplatí o Brabusu 92R, který vychází ze Smartu EQ fortwo, tedy z typicky městského auta. Ovšem po zásahu dvorního úpravce vozů značky Mercedes-Benz, společnosti Brabus, je z nákupní tašky hodně stylové auto.

Úpravce autu nadělil nová kola, vpředu o průměru 16 palců, vzadu dokonce 17 palců. K tomu přidal zbrusu nový bodykit, který autu propůjčil ostřejší vzhled. Nový je také střešní spoiler, zadní difuzor, několik karbonových detailů a nechybí ani o 2,5 cm snížený podvozek.

Standardně se tahle elektrická městská hračka chlubí výkonem 82 koní a točivým momentem 160 Nm, přičemž baterie o kapacitě 17,6 kWh stačí k dojezdu asi 157 kilometrů. Úpravce ovšem deklaruje výkon 92 koní a točivý moment přibližně o 20 Nm vyšší, což ale znamená lehce snížený dojezd.

Několik změn proběhlo také v interiéru. Prim hraje černá, ale této barvě zdatně sekundují krvavě rudé kožené sedačky. V celém interiéru je řada odznáčků a plaketek, které připomínají na tvůrce vozu, nové koberce a několik karbonových maličkostí. Úpravce oznámil, že dá vzniknout jen 50 kusům, přičemž cena auta i úpravy je stanovena na 46 284 eur, tedy asi 1 213 000 Kč. Ještě dodáme, že tento model, samozřejmě bez úprav, vyjde v ČR asi na 660 000 Kč.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru