BRABUS 850 předvádí s novým výfukem opravdové hromobití – video

Autor: Pavel Srp -   11. 5. 2017


Kdybyste tenhle BRABUS 850 slyšeli někde po cestě, může se stát, že byste se snad začali být příchodu bouřky. Zvuk jeho výfuku je neskutečný.

Auto vychází ze sériového vozu Mercedes-AMG GLE 63 S kupé, což už je samo o sobě velmi ojedinělé auto. Pod přední kapotou se totiž ukrývá přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu 5461 cm3 s výkonem 430 kW/585 koní a s točivým momentem 760 Nm. Pro BRABUS je to ale málo, a tak motoru dopřál několik výrazných úprav.

Tou nejzásadnější změnou je zvýšení objemu motoru, který se vyšplhal na 5912 cm³. Následovalo ale samozřejmě ještě několik dalších neméně významných vylepšení, mezi kterými lze jmenovat použití nových kovaných pístů, jiné klikové hřídele s ojnicemi, nové jsou ale i hlavy válců nebo obě turbodmychadla, s čímž souvisí i výkonnější sání. S tím samozřejmě souvisí i již zmíněný výfukový systém se zvukovými klapkami, který si můžete poslechnout v přiloženém videu.

Díky úpravám motoru povyskočil výkon na ohromujících 625 kW/850 koní a točivý moment vrcholí hodnotou 1450 Nm! Zrychlení z 0 na 100 km/h je otázkou 3,8 sekundy a maximální rychlost je až 320 km/h.

Pokud byste tohle auto chtěli a pokud máte volných 364 tisíc euro (se započítanou německou daní), pak můžete nakupovat ZDE.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *