Kdybyste tenhle BRABUS 850 slyšeli někde po cestě, může se stát, že byste se snad začali být příchodu bouřky. Zvuk jeho výfuku je neskutečný.

Auto vychází ze sériového vozu Mercedes-AMG GLE 63 S kupé, což už je samo o sobě velmi ojedinělé auto. Pod přední kapotou se totiž ukrývá přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu 5461 cm3 s výkonem 430 kW/585 koní a s točivým momentem 760 Nm. Pro BRABUS je to ale málo, a tak motoru dopřál několik výrazných úprav.

Tou nejzásadnější změnou je zvýšení objemu motoru, který se vyšplhal na 5912 cm³. Následovalo ale samozřejmě ještě několik dalších neméně významných vylepšení, mezi kterými lze jmenovat použití nových kovaných pístů, jiné klikové hřídele s ojnicemi, nové jsou ale i hlavy válců nebo obě turbodmychadla, s čímž souvisí i výkonnější sání. S tím samozřejmě souvisí i již zmíněný výfukový systém se zvukovými klapkami, který si můžete poslechnout v přiloženém videu.

Díky úpravám motoru povyskočil výkon na ohromujících 625 kW/850 koní a točivý moment vrcholí hodnotou 1450 Nm! Zrychlení z 0 na 100 km/h je otázkou 3,8 sekundy a maximální rychlost je až 320 km/h.

Pokud byste tohle auto chtěli a pokud máte volných 364 tisíc euro (se započítanou německou daní), pak můžete nakupovat ZDE.