Úpravy automobilů Hyundai nejsou příliš časté, přesto se některé společnosti do takových aut pouštějí. Svoje úpravy na Hyundai představuje i německá společnost Boes Motorsport, která sídli nedaleko okruhu Nürburgring. Svou práci představila na modelu i30 Fastback s benzinovým přeplňovaným čtyřválcem T-GDI 140.

Hyundai i30 Fastback vypadá velmi zajímavě a než se na trh dostane jeho ostrá varianta N,je nejvýkonnějším motorem v nabídce 140koňový přeplňovaný motor 1,4 litru. Jeho 140 koní není sice úplně málo, na takové to běžné svižné ježdění to postačí, ale proč pod kapotou nemít ještě více. A tak se také stalo. Díky chiptuningu se podařilo výkon zvýšit na 125 kW/170 koní a točivý moment poskočil z 242 Nm na 290 Nm. Sériové hodnoty zrychlení z 0 na 100 km/h (9.0 s) a maximální rychlost (208 km/h) se tak jistě oproti továrním hodnotám zlepšily.

V Boes Racing si posvítili i na další části auta, se zvýšením výkonu se rozhodli zlepšit jeho ovladatelnost a na auto nainstalovali nové, o 25 mm nižší sportovní pružiny a vyměnili kola. Původní disky vyměnili za nová 18″ litá kola OZ Racing s pneumatikami 225/40 R18, která jsou prý o 2,5 kg na kolo lehčí. To by se mělo na jízdních vlastnostech díky neodpružené hmotnosti projevit poměrně znatelně.

Nevypadá to vůbec špatně, co říkáte? 🙂