BMW-V8-vyroba-motoru

BMW ukončilo v Německu výrobu spalovacích motorů

Autor: Pavel Srp - Zdroj: br24.de - Foto: BMW - 17. 11. 2023


Spalovací motory jsou už na ústupu elektromotorům. Automobilky jejich výrobu postupně omezují nebo dokonce zcela ukončují. Nejnověji ukončilo v Německu výrobu spalovacích motorů BMW. Vyrábět je bude už jen v továrnách v Rakousku a ve Velké Británii.

To, že BMW vyrábí spalovací motory ve své „domovské“ továrně v Mnichově už dnes neplatí. Poslední osmiválec tam totiž vyrobili v pátek 10. listopadu. Podle německého magazínu br24.de to byl osmiválec, který se dnes nabízí i v několika evropských modelech, zpravidla ve vysokovýkonných modelech BMW M. Výrobu spalovacích motorů samozřejmě BMW neukončilo zcela. Spalovací jednotky budou i nadále vznikat v továrnách v rakouském Steyru a Hams Hall ve Velké Británii.

Výrobní závod v Mnichově se postupně přeorientovává na elektromobilitu. V současnosti tu vyrábějí čistě elektrické BMW i4, k němuž mezi lety 2025 až 2026 přijdou zcela nové modely, které naznačil koncept BMW Neue Klasse.

Na motorech v Mnichovské továrně pracovalo přibližně 1200 lidí. Ti o práci nepřijdou, projdou totiž rekvalifikací a v BMW jim bude nabídnuta jiná pozice, případně práce v jiném výrobním závodě německé automobilky.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru