BMW řady 2 Coupé, spadající do segmentu kompaktních vozů, inspiruje mimořádnou sportovností a současně přesvědčuje nízkou spotřebou paliva a skvělými emisními hodnotami. Sportovně vyhlížející dvoudveřový automobil opět výrazně zvyšuje laťku v oblasti maximální hospodárnosti. S novým čtyřválcovým vznětovým motorem pod kapotou a na přání dodávanou osmistupňovou převodovkou Steptronic umí BMW 220d Coupé zrychlit z klidu na 100 km/h za pouhých 7,0 s a současně dosahuje emisí CO2 nižších než 100 gramů na kilometr.

Dvoulitrová pohonná jednotka je členem nové rodiny motorů BMW Group. Je vybavena nejnovějšími technologiemi BMW TwinPower Turbo a dosahuje výkonu 140 kW/190 koní, zatímco maximální točivý moment vrcholí hodnotou 400 Nm. BMW 220d Coupé je dále vybaveno nově vyvinutými převodovkami. Nová verze dvoudveřového automobilu, vybavená šestistupňovou manuální převodovkou, dosahuje kombinované spotřeby 4,4–4,1 l/100 km a úrovně vypouštěných emisí CO2 115 až 107 g/km. Ve spojení s osmistupňovou převodovkou Steptronic jsou odpovídající hodnoty mezi 4,1 až 3,8 l/100 km, respektive 107 až 99 g/km CO2 (na základě testovacího cyklu EU a v závislosti na zvoleném rozměru pneumatik). Tyto hodnoty odpovídají snížení spotřeby paliva o 0,4 l/100 km a emisí CO2 o 12 g/km.

bmw-2er-220d-novy_motor-01

Lehčí, výkonnější, hospodárnější, pohodlnější: Nový čtyřválcový vznětový motor s technologiemi BMW TwinPower Turbo

Nejnovější generace vznětových čtyřválcových motorů od BMW nenabízí pouze dále optimalizovanou hospodárnost, ale také celou řadu dalších vlastností, které jsou v souladu s principy BMW EfficientDynamics. Pohonná jednotka použitá v BMW 220d Coupé vykazuje v porovnání s předchozím motorem nárůst výkonu o 5 kW a točivého momentu o 20 Nm. Kromě toho klesla hmotnost nového motoru o přibližně dva kilogramy. Zlepšila se také úroveň akustického komfortu a chování během činnosti funkce Auto Start Stop.

Mezi nejvýznamnější prvky nového vznětového čtyřválce patří blok ze slitiny hliníku s tepelně zalisovanými vložkami válců se sníženým koeficientem tření, integrované vyvažovací hřídele, účinnější řízení teploty, parametricky řízené olejové čerpadlo a účinnější kompresor s variabilní geometrií sání. Optimalizací rovněž prošel systém přímého vstřikování Common Rail, vybavený solenoidovými vstřikovači paliva. Vstřikovače nyní pracují s maximálním plnicím tlakem 2000 bar a zaručují obzvláště přesnou dodávku paliva.

Přečtěte si také:  Řidič plug-in hybridního Peugeotu na Nürburgringu řádně potrápil BMW M2

bmw-2er-220d-novy_motor-02

Ještě lepší hospodárnost díky nové šestistupňové manuální převodovce a vylepšené osmistupňové převodovce Steptronic

Představení nového vznětového čtyřválcového motoru v BMW 220d Coupé probíhá současně s uvedením nové šestistupňové manuální převodovky a zdokonalené osmistupňové převodovky Steptronic. Obě převodovky byly speciálně přizpůsobeny výkonnostní charakteristice motoru. Nová manuální převodovka BMW 220d Coupé umožňuje účinný přenos výkonu, tím zlepšuje dynamiku zrychlení, stejně jako komfort řazení. Během řazení se díky speciálnímu čidlu synchronizují otáčky motoru s otáčkami vstupního hřídele převodovky. Tím se dosahuje nejjemnějšího možného zařazení převodových stupňů. Nejnovější verze osmistupňové převodovky Steptronic nabízí širší rozsah převodových stupňů, dále optimalizovanou vnitřní účinnost, vylepšenou kontrolu přenosu točivého momentu a nový tlumič vibrací. To vše má za výsledek nejen zlepšení akustiky a jízdního komfortu, ale také lepší dynamiku řazení a hospodárnost.

Zvýšení výkonu a zlepšení průběhu točivého momentu nového vznětového motoru, ve spojení s oběma druhy převodovek, má pozitivní dopad na dynamiku a zrychlení BMW 220d Coupé. Zrychlení z 0 na 100 km/h se v kombinaci s manuální šestistupňovou převodovkou zlepšilo o 0,1 s na 7,1 s, respektive na 7,0 sekund s osmistupňovou převodovkou Steptronic. Díky zvýšení výkonu motoru se maximální hmotnost brzděného přívěsu zvýšila o 300 kg na 1500 kg.

Comments are closed.