2021-bmw-m5-facelift- (24)

BMW prý chystá další lahůdku ve verzi kombi. M5 Touring by mělo dorazit za dva roky

Od Anina Russová | Zdroj: Bimmer Post - Ilustrační foto: BMW - 3. 7. 2022


V poslední době se všude mluví o rychlém kombi BMW M3 Touring. A není se co divit, BMW tím fanouškům a zákazníkům udělalo velkou radost. Zdá se ale, že to rozdávání radosti ještě není u konce. Podle jednoho z příspěvku na webu Bimmer Post to totiž vypadá, že německá značka chystá ostrou M5 ve verzi „s baťohem“. Dorazit by prý měla na podzim 2024.

Nutno říct, že jsou to jen spekulace, ale informaci vypustil jeden z uživatelů, který má k BMW velmi blízko. Ten tvrdí, že kombi s označením G90 bude k dispozici ruku v ruce s klasickou krátkou verzí, která by měla být uvedena v červenci 2024.

Přečtěte si také:  První plně elektrický systém pohonu všech kol. BMW xDrive se představuje v BMW iX a BMW i4 M50

BMW samozřejmě mlčí, ale čas od času se na internetu objeví první, a notně nekvalitní, špionážní fotky chystané M5, ovšem po verzi kombi zatím ani památky. Nicméně vzhledem k tomu, jak otevřeně automobilka komunikovala M3 Touring, dá se očekávat, že to pode podobné i s M5 Touring. Pokud tedy opravdu bude.

BMW M3 Touring představeno. V nabídce bude pouze jako Competition s pohonem všech kol M xDrive

A co bude pod kapotou? BMW M5 by ve všech svých verzích měla mít V8 o objemu 4,4 litru se dvěma turbodmychadly, který ovšem bude v rámci plug-in hybridní technologie bude pracovat s elektromotorem. Dohromady by tato soustava měla nabídnout 644 koní a 800 Nm. Ovšem divize M prý chystá ještě ostřejší hračku, která bude naladěna na 740 koní a rovných 1000 Nm.

Přečtěte si také:  Elektrické BMW i7 prochází akustickými testy v novém vývojovém oddělení

Nutno říct, že BMW už má s M5 Touring na čase. Poslední takto ostré kombi bylo k dispozici v letech 2006 a 2010, kdy byl tento model v prodeji v generaci s označením G60. Předtím pak jen v devadesátých letech v generaci E34.