Nové BMW řady 4 Cabrio ohlašuje novou éru otevřených prémiových vozů střední třídy nabízených značkou BMW. Nový designérský styl představený s BMW řady 4 Coupé je u druhé karosářské varianty „čtyřkové“ řady ještě výraznější a propůjčuje jí působivý vzhled. Nové BMW řady 4 Cabrio přitom stanovuje nová měřítka v oblasti dynamiky, elegance a mimořádné radosti z jízdy – ať již s otevřenou, nebo zavřenou střechou. BMW řady 4 Cabrio se kromě vlastního osobitého designu odlišuje od příbuzných vozů BMW řady 3 také řadou jedinečných technických prvků.

Nové BMW řady 4 Cabrio má v porovnání s BMW řady 3 Cabrio zřetelně větší šířku, rozchod kol a delší rozvor. Dokonale vyvážené proporce vozu a charakteristické ladné linie mají svůj původ v krátkých převisech karoserie vpředu a vzadu, dlouhé kapotě a kabině posunuté dozadu – to jsou všechno prvky, typické pro vozy BMW. Rodinnou příbuznost kabrioletu s vozy BMW řady 3 vyjadřuje atraktivní design přídě s charakteristickou maskou chladiče ve tvaru ledvinek BMW, dvojitými kruhovými světlomety a velkými otvory pro přívod vzduchu v předním nárazníku.

Dynamiku BMW řady 4 Cabrio přesvědčivě vyjadřují rovněž další prvky, jako jsou otvory pro odvod vzduchu za předními koly. Tyto prvky, společně se vzduchovými clonami, snižují turbulence a aerodynamický odpor vzduchu v oblasti předních kol. Nápadně plochý design oblasti zavazadlového prostoru vzadu podtrhuje ladnou harmonii siluety celého vozu. Horizontální linie a svalnaté blatníky zadních kol společně zdůrazňují široký rozchod a koncepci pohonu zadních kol.

Zdokonalené řešení střechy pevné skládací střechy. Vyšší míra komfortu. Více funkčnosti.

BMW řady 4 Cabrio nabízí vynikající kvality pro každodenní provoz a také dynamický design v otevřeném i uzavřeném stavu. Tyto zdánlivě protichůdné kvality byly kombinovány již v BMW řady 3 Cabrio, předchozím modelu, který ve své době stanovil měřítka pro prémiové kabriolety střední třídy. BMW řady 4 Cabrio je s výškou 1372 mm o pouhých 10 mm vyšší než BMW řady 4 Coupé. Konstrukce pevné skládací střechy byla v mnoha ohledech vylepšena. Zvláštní pozornost byla věnována odhlučnění, díky němuž panuje v interiéru ještě tišší prostředí. Čalounění stropu s účinnou zvukovou izolací snižuje rovněž aerodynamický hluk, a to až o 2 dB v porovnání se svým předchůdcem.

Přečtěte si také:  Vysokou rychlostí předjel policii a o kilometr dál sestřelil jiné auto

Proměna dynamického kupé v elegantní atletický kabriolet trvá 20 sekund a postačuje k ní stisknutí tlačítka. Střechu lze složit i za jízdy do rychlostí 18 km/h. Součinitel aerodynamického odporu vzduchu s uzavřenou ocelovou střechou je cx = 0,28 – a jen cx = 0,33 s otevřenou střechou.

Přepracovaná, na přání dodávaná větrná clona je nyní po stranách širší. Praktické je třístupňově nastavitelné vyhřívání prostoru krku umožňují pohodlnou jízdu s otevřenou střechou i ve vysokých rychlostech a při nízkých teplotách. Větrná clona je nyní menší, lehčí a snadněji se s ní manipuluje, a navíc je účinnější než předchozí varianty. Není-li zapotřebí, lze ji uložit prostorově úsporně za zadními sedadly, což je další novinka.

BMW řady 4 Cabrio nabízí rovněž velkorysý zavazadlový prostor, a to dokonce i při otevřené pevné střeše: Na rozdíl od dřívějších modelů nabízí nový kabriolet širší vstupní otvor do zavazadlového prostoru a elektrohydraulický asistenční systém pro snadné nakládání natáčí a posouvá složenou pevnou střechu v zavazadlovém prostoru podle potřeby. Tím lze velmi efektivně využít dostupný úložný prostor o objemu 220 litrů. Asistenční funkce pro snadné nakládání zaručuje za všech okolností velkorysý přístup do zavazadlového prostoru se zavřenou i otevřenou střechou.

To ale není všechno: Dvě úložné přihrádky na pravé a levé straně hlavního zavazadlového prostoru umožňují odložit drobné předměty při zavřené střeše. V tomto případě má zavazadlový prostor objem 370 litrů – to je o 20 litrů více, než poskytovalo BMW řady 3 Cabrio.

V BMW řady 4 Cabrio lze přepravovat dokonce i neskladné předměty. Po sklopení opěradel zadních sedadel vznikne rovná ložná plocha. Vůz může být na přání vybaven také otvorem pro přepravu dlouhých předmětů, který rozšiřuje možnosti přepravy nákladu větších rozměrů. K dispozici je pak buď široký otvor mezi zadní částí interiéru a zavazadlovým prostorem, nebo menší otvor, například pro lyže, pokud uvnitř cestují čtyři osoby.

Individuální výbavové linie a exkluzivní detaily

Interiér BMW řady 4 Cabrio představuje moderní fúzi sportovní přitažlivosti, elegance a exkluzivity. Všechny ovládací prvky jsou rozmístěny ergonomicky kolem řidiče, který má optimální přístup ke všem funkcím. Všechny linie ve výplních dveří se směrem dozadu sbíhají a vzrušující dvoubarevné kombinace ve výplních dveří a bočních stěnách vytvářejí ve spojení s krytem pevné skládací střechy vzhled ve stylu lodní paluby. Tento vnitřní design umožňuje všem cestujícím sdílet zážitky z jízdy s větrem ve vlasech. Design sedadel je nový a zahrnuje integrované bezpečnostní pásy. Sedadla jsou standardně elektricky nastavitelná. Alternativně mohou být standardní nebo na přání dodávaná sportovní sedadla se zapuštěnými opěrkami hlavy poprvé vybavena vyhříváním krku pro řidiče a spolujezdce vpředu. Při složené střeše je nastavení teploty automaticky řízeno v závislosti na venkovní teplotě a rychlosti jízdy.

Přečtěte si také:  Už máte dost nudy v karanténě? Zahrajte si sadu her od BMW

Kromě standardního modelu se dodávají tři speciálně vybavené linie doplněné M sportovním paketem. Verze Sport Line, Modern Line a Luxury Line umožňují individualizovat interiér a exteriér nového kabrioletu speciálními ozdobnými prvky. Ušlechtilé materiály a přepečlivé řemeslné zpracování podtrhují prémiovou atmosféru vozu BMW řady 4 Cabrio.

Jízdní dynamika na nejvyšší úrovni

Kromě radosti z jízdy s větrem ve vlasech zaujme BMW řady 4 Cabrio rovněž strhujícím výkonem a suverénní ovladatelností. Inženýři BMW významně vylepšili klíčové oblasti, jako je přesnost řízení, preciznost a agilita. Propracovaná konstrukce podvozku, řízení s elektrickým posilovačem bez rušivého vlivu hnací síly, rozložení hmotnosti mezi nápravy v poměru 50:50 %, pečlivě propracovaná aerodynamika a koncept lehké konstrukce jim umožnily vytvořit stroj pro ryzí radost z jízdy. Sportovní vzhled kabrioletu je patrný z delšího rozvoru, širšího rozchodu kol a standardně sníženého podvozku v porovnání s předchůdcem. Kromě mnoha dalších faktorů přispívá k pozoruhodným jízdním vlastnostem a ovladatelnosti nového BMW řady 4 Cabrio také extrémně nízké těžiště.

V době uvedení na trh budou k dispozici dva zážehové motory a jeden vznětový

BMW řady 4 Cabrio se bude při zahájení prodeje dodávat se zážehovým řadovým šestiválcem (BMW 435i Cabrio), zážehovým čtyřválcem (BMW 428i Cabrio) a vznětovým čtyřválcem (BMW 420d Cabrio). Výkony uvedených motorů, vybavených nejnovější generací technologie BMW TwinPower Turbo, pokrývají rozpětí od 135 kW/184 koní do 225 kW/306 koní. Nejmodernější konstrukce motorů zaručuje vozům BMW řady 4 Cabrio výjimečnou úroveň zrychlení a pružnosti při splnění mimořádných požadavků na nízkou spotřebu paliva a čistotu emisí v souladu s normou EU6.

Šestistupňová manuální nebo osmistupňová sportovní samočinná převodovka

Hnací síla motorů je přenášena na zadní kola prostřednictvím standardně dodávané šestistupňové manuální převodovky. Na přání nabízí BMW pro všechny varianty motorů osmistupňovou sportovní samočinnou převodovku, která umožňuje řidiči manuální řazení prostřednictvím páček na volantu. Obě převodovky jsou standardně vybaveny funkcí Auto Start Stop.

BMW EfficientDynamics

Radost z jízdy ve vozech BMW řady 4 Cabrio je doprovázena vynikající hospodárností. Nové BMW řady 4 Cabrio vděčí za svou nízkou spotřebu paliva především souboru inovací BMW EfficientDynamics, s nimiž se lze setkat v celé konstrukci vozu. Kromě optimalizované účinnosti zážehových a vznětových motorů maximalizuje provozní hospodárnost rovněž koncept inteligentní lehké konstrukce společně s vytříbenou aerodynamikou, jíž vévodí vzduchové clony a otvory pro odvod vzduchu. Svým dílem přispívají k nízké spotřebě paliva a nižší úrovni emisí bez kompromisů v oblasti jízdní dynamiky také další prvky, jako jsou funkce Auto Start Stop, rekuperace kinetické energie, ukazatel vhodného řazení, adaptivní řízení činnosti pomocných agregátů a inovativní aktivní asistent řízení. Režim ECO PRO dokáže ušetřit dokonce až 20 procent paliva. Nový kabriolet, stejně jako BMW řady 4 Coupé, je ve spojení se samočinnou převodovkou poprvé vybaven režimem setrvačné jízdy.

Přečtěte si také:  Přípravy pro zahájení výroby BMW iX3 jdou podle plánu. Start sériové výroby už koncem léta

BMW ConnectedDrive

BMW včas rozpoznalo význam inteligentního síťového propojení automobilu se svým okolím, a proto může nabízet již dnes jedinečné služby v oblasti mobility a asistenční systémy podporující řidiče. Inovace sdružené v produktové řadě ConnectedDrive se dodávají pro BMW řady 4 Cabrio standardně nebo na přání. Některé z nich si mohou zákazníci objednat dokonce i po pořízení vozidla v rámci stanoveného časového omezení. Nové BMW řady 4 Cabrio definuje těmito inovacemi měřítka v oblasti bezpečnosti, komfortu, informací a zábavy. Mezi výjimečné prvky patří nová generace navigačního systému Professional, plně barevný Head-Up displej BMW, Driving Assistant Plus, který upozorňuje řidiče na potenciální kolizi s chodcem, inteligentní asistent neoslňujících dálkových LED světlometů, systém aktivní ochrany Active Protection s asistentem pro sledování pozornosti řidiče a nejnovější vývojový stupeň adaptivního tempomatu Active Cruise Control s funkcí Stop & Go.

Tisková zpráva/-PS-