Nové BMW M6 Coupé, nové BMW M6 Gran Coupé a nové BMW M6 Cabrio dále posilují vedoucí postavení BMW M GmbH v segmentu vysoce výkonných luxusních vozů. Už předchozí modely stanovily nové standardy v oblasti dokonale vyváženého výkonu, hospodárnosti, agility, pohodlí a luxusu – to jsou typické atributy všech M automobilů. Nové BMW M6 Coupé, nové BMW M6 Cabrio a nové BMW M6 Gran Coupé se nyní nacházejí na začátku nové kapitoly svého úspěšného příběhu, poháněného ještě vybroušenější a propracovanější celkovou koncepcí.

2015-facelift-bmw-m6-coupe-m6-grancoupe-m6-cabrio

Svalnatý, sportovní vzhled

Díky svému sportovnímu a dynamickému designu dávají nové modely BMW M6 Coupé, BMW M6 Cabrio a BMW M6 Gran Coupé svůj vysoký výkon na odiv ještě dříve, než se vůbec roztočí jejich kola. Přední část vozu s novými, standardně dodávanými LED světlomety prozrazuje svůj záměr okamžitě. Stejně působí i M specifické dvojité svislé lamely masky chladiče a atraktivně tvarovaný přední nárazník s velkými nasávacími otvory. Celek doplňují mohutně vytažené přední blatníky s charakteristickými M průduchy (včetně integrovaných směrových ukazatelů), boční nástavce prahů a exkluzivní M kovaná 19palcová kola z lehkých slitin (BMW M6 Gran Coupé je vybaveno exkluzivními M kovanými 20palcovými koly z lehkých slitin). Sportovní vzhled nového BMW M6 Coupé, nového BMW M6 Cabrio a nového BMW M6 Gran Coupé završuje zadní nárazník s integrovaným difuzorem, dvojice M specifických dvojitých koncovek výfuku a logo M6 na víku zavazadelníku. Dalším exkluzivním prvkem nového BMW M6 Coupé a BMW M6 Gran Coupé je ultralehká karbonová střecha, která snižuje těžiště také opticky.

Sportovnost, luxus a vysoký výkon, tedy základní esence divize BMW M GmbH, září také v interiéru nového BMW M6 Coupé, nového BMW M6 Cabrio a nového BMW M6 Gran Coupé. Klíčovými prvky v interiéru jsou kromě jiného M volič rychlostních stupňů, speciální M přístroje, centrální kontrolní displej ve stylu telefonu iPhone, středový panel v designu black panel, M kožený volant s řadicími páčkami M dvouspojkové převodovky Drivelogic a tlačítka M Drive. Interiér vozů doplňuje exkluzivní celokožené čalounění Merino s kontrastním prošíváním, elektricky ovládaná M sedadla, podsvícené M prahy s logem M6 a M odkládací plocha pro levou nohu.

Vynikající výkon a výjimečná hospodárnost

Přečtěte si také:  SEAT Ateca se ukazuje po modernizaci. Inspiruje se modely Tarraco i Leon

Vynikající výkon a výjimečná hospodárnost nového BMW M6 Coupé, nového BMW M6 Cabrio a nového BMW M6 Gran Coupé je zaručena zásluhou pokrokového 4,4litrového přeplňovaného motoru V8. Tato technologicky propracovaná pohonná jednotka zaujme svými inovativními technologiemi M TwinPower Turbo v podobě dvojice dvoukomorových turbodmychadel TwinScroll, křížených výfukových svodů pro obě řady válců, vysokotlakého přímého vstřikování paliva, technologií Double-VANOS a VALVETRONIC, a dále obvyklými atributy M, jako je silný a trvalý přísun točivého momentu již v nízkých otáčkách, okamžitá odezva na řidičovy podněty, obrovský hlad po otáčkách, lineární nástup výkonu a M typický zvukový doprovod. Přeplňovaný M motor je současně vysoce účinný, z čehož pramení jeho velmi nízká spotřeba paliva.

4,4litrový přeplňovaný motor V8 v novém BMW M6 Coupé, BMW M6 Gran Coupé a BMW M6 Coupé generuje výkon 412 kW/560 koní v rozmezí 6000 až 7000 ot./min a jeho maximální točivý moment dosahuje hodnoty 680 Nm v širokém pásmu otáček (1500 – 5750 ot./min). Současně však nové BMW M6 Coupé a BMW M6 Gran Coupé dosahuje kombinované spotřeby paliva v evropském zkušebním cyklu pouhých 9,9 l/100 km, což odpovídá emisím CO2 231 g/km (BMW M6 Cabrio vykazuje kombinovanou spotřebu paliva 10,3 l/100 km a emise CO2 činí 239 g/km). Tyto hodnoty spotřeby paliva jsou jasným důkazem nejvyšší účinnosti přeplňovaného M motoru. Vynikající nástup výkonu dovoluje novému BMW M6 Coupé zrychlit z 0 na 100 km/h za 4,2 s (BMW M6 Cabrio 4,3 s, BMW M6 Gran Coupé 4,2 s). Maximální rychlost nového trojlístku BMW M je elektronicky omezena na 250 km/h.

Výkon motoru nových modelů BMW M6 je přenášen na kola zadní nápravy přes sedmistupňovou M dvouspojkovou převodovku (M DCT) s řízením Drivelogic. Převodovka M DCT mění převodové stupně bez přerušení dodávky výkonu a je vybavena asistentem pro jízdu pomalými rychlostmi, který vozu umožňuje „plížit se“, a to až do rychlosti 15 km/h. Řidič také může řadit manuálně pomocí páček na volantu. Standardně dodávaný Aktivní M diferenciál rozděluje hnací sílu motoru na jednotlivá kola zadní nápravy podle situace na silnici, a tím výrazně zlepšuje trakci, agilitu a bezpečnost. Pro nové BMW M6 Coupé, BMW M6 Cabrio a BMW M6 Gran Coupé lze na přání objednat M keramické brzdy.

Přečtěte si také:  Modernizovaný Jaguar I-PACE se rychleji dobíjí a nabídne také nové technologie

Paket Competition je k dispozici jako součást volitelné výbavy

Řidiči s obzvláště vysokými sportovními ambicemi mohou zvolit volitelný paket Competition. Tento paket zlepšuje ovládání M modelů a drží se principů použitých při vývoji všech automobilů BMW M: pečlivé naladění podvozku přesně podle charakteristiky motoru, zaměřené na propojení maximálního výkonu s precizně ovladatelnými reakcemi, a to i v extrémně dynamických jízdních situacích.

Paket Competition zvyšuje výkon M přeplňovaného motoru na 423 kW/575 koní v rozmezí 6000 až 7000 ot./min a točivý moment 680 Nm je k dispozici od 1500 do 6000 ot./min (kombinovaná spotřeba BMW M6 Coupé a Gran Coupé činí 9,9 l/100 km, emise CO2 231 g/km, kombinovaná spotřeba BMW M6 Cabrio je 10,3 l/100 km, emise CO2 239 g/km). Díky paketu Competition se čas potřebný ke zrychlení z 0 na 100 km/h zkrátil o 0,1 sekundy. Součástí paketu Competition jsou černě chromované koncovky výfuku, exkluzivní M kovaná 20″ kola z lehkých slitin, strmější řízení a specifické naladění podvozku.

Exkluzivní výbava a inovativní doplňky

Nové BMW M6 Coupé, nové BMW M6 Cabrio a nové BMW M6 Gran Coupé je standardně vybaveno rozsáhlou a exkluzivní standardní výbavou. Mezi novinky patří metalický lak Jatoba, celokožený interiér Merino Aragon a stylistické doplňky v elegantním černém chromu. Zákazníci mohou svůj vůz ještě více individualizovat výbavou z programu BMW Individual. Jeho součástí je 11 laků BMW Individual, pět kožených čalounění BMW Individual a tři druhy obložení interiéru BMW Individual.

Majitelé BMW M6 mají k dispozici také inovativní asistenční systémy a služby mobility od BMW ConnectedDrive. Pro sportovněji založené řidiče je připraven M specifický Head-Up Displej, zahrnující rovněž rychloměr, otáčkoměr a ukazatel včasného řazení. Nová je také aplikace BMW M Laptimer, která řidičům napomáhá analyzovat jejich řidičské umění. Zmínit je třeba aplikaci GoPro, jež se páruje s GoPro kamerou, kterou ovládá. To umožňuje například natáčet ostrá kola při jízdě na okruhu.