Jen před několika dny jsme vám ukazovali hodně zajímavou upoutávku z dílny BMW, která lákala na jakýsi nový projekt. Věděli jsme, že to bude hodně zajímavé. Věděli jsme, že to bude paráda, ale nevěděli jsme, že se BMW pokusí urvat rekord v driftování, v rámci něhož bude muset tankovat za jízdy. Za hodně rychlé jízdy.

BMW tak přebralo rekord v driftování Toyotě, která ho držela s modelem GT86 od června letošního roku. Tehdy šlo o takřka šestihodinovou parádní podívanou, která ale právě BMW vybičovala k tomu, že to prostě musí překonat.

Což o to, driftovat o pár minut déle není asi takový problém, ale nádrž BMW M5, se kterým rekord padl, není bezedná. I to ale parta šílenců, která má rekordní drift na svědomí, vyřešila. Prostě natankovali za jízdy. Jde o hodně husarský kousek, ale raději si ani nedomýšlíme, co všechno se mohlo stát, kdyby nevyšel.

Naštěstí vše dobře dopadlo, a tak se můžeme podívat na neskutečný drift, který trval – pro slabé žaludky děsivých – 8 hodin, při kterých pilot auta ujel ve smyku 374,1 kilometru.