Návrat BMW řady 8 je tady. Zatím byly představeny pouze varianty kupé a kabriolet ve verzích M Performance, ale opravdové BMW M8 už jezdí po okruhu Nürburgring a poctivě sbírá data při testovacích kilometrech.

O tom, že auto z přiložených záběrů je BMW M8, netřeba příliš dlouho spekulovat. Prozrazuje ho totiž hned několik věcí. Těmi nejvýraznějšími jsou koncovky výfuku či typicky tvarovaná vnější zpětná zrcátka, které má každý model BMW M.

Očekávat se dá stejné pohonné ústrojí, které dostalo BMW M5, včetně systému pohonu všech kol M xDrive s možností odpojení předních kol, kdy se z auta stane zadokolka. Pod kapotou by se tak mohl objevit více než 600koňový 4,4litrový vidlicový osmiválec. Možné však také je, že vzhledem k velikosti a prestiži auta motor ještě přiostří, alespoň na hodnoty BMW M5 Competition. Žádné podrobnosti BMW zatím neprozradilo, ačkoliv o autě už před rokem a půl informovalo oficiálně.

Vzhledem k představení dvojice konceptů BMW M8 jak ve verzi coupé, tak i ve čtyřdveřové verzi Gran Coupé by se dalo očekávat, že se můžeme těšit na více než jeden model nesoucí označení M8.