BMW M5 od Carbonfiber Dynamics nabídne výkon přes 800 koní

Od Jan Karlík | 11. 8. 2016 0

Pod pojmem „mechanický pomeranč“ si patrně většina z vás představí něco úplně jiného. Kdyby však tento pojem měl co dočinění s automobilovou tématikou, tohle upravené BMW M5 by bylo žhavým kandidátem na hlavní roli. Svítivě oranžová M5, která prošla rukama chlapíků z Carbonfiber Dynamics, má totiž výkon 830 koní!

BMW M5 Carbonfiber Dynamics 1

Pokud nejnovější generaci BMW M5 potkáte v nějaké obyčejnější barvě, netrénované oko jí poměrně snadno zamění s jakoukoliv jinou verzí BMW řady 5. Tento upravený kousek bude však mít naprosto opačný problém. BMW M5 od Carbonfiber Dynamics uslyšíte a především uvidíte na dostatečně dlouhou vzdálenost. Chlapíci od Carbonfiber Dynamics si pohráli s exteriérem ostré pětky a nainstalovali sadu karosářských dílů od japonské tuningové firmy 3DDesign. Všechny nové komponenty karoserie v podobě předního spoileru, nástavců prahů, difuzoru a zadního spoileru jsou vyrobeny z karbonu a dokonce mají certifikaci TÜV.

Aerodynamický paket doplňují ještě krásná 21″ kola od renomované společnosti Vossen Wheels. Došlo také na snížení světlé výšky a instalaci vylepšeného brzdného systému. Tohle všechno je ale tak trochu v pozadí oranžového odstínu karoserie. To je pastva pro oči, ať už se vám taková výstřednost líbí nebo ne. Bohužel se však nikde neuvádí, jestli se jedná o lak, či moderní způsob změny barvy, tedy fólii.

Důležitější je ale zásah pod kapotou motorového prostoru. Osmiválec o objemu 4,4 litru, který je dopovaný dvojicí turbodmychadel v této upravené M5 nabízí maximální výkon 830 koní (611 kW) namísto původních 560 koní (412 kW). A to je těžko uvěřitelná porce. Právě proto by nás velmi zajímaly provedené úpravy. Tady však úpravci mlčí. To ale nic nemění na tom, že tahle pomerančová pětka je vážně zajímavý kus auta.