Nové BMW M4 vstupuje na americký trh. To je velká událost, kterou nelze přejít jen tak, a tak tamější zastoupení přišlo ve spolupráci s majiteli vozů BMW M (od 1M Coupé, přes M3, M5 až po M6) s perfektním videem. Možná už bychom měli být zvyklí na to, že nová BMW M3/M4 nebudou mít jen tak nějaké reklamy, ale opravdu exkluzivní videa….

bmw-m4-drift-1m-m3-m5-like-a-boss-video

To, které vám chci ukázat, vás možná nenechá v klidu. Hlavním hrdinou je žlutá M4 driftující okolo dalších BMW M (bylo jich celkem 53), kde nechybí 1M Coupé nebo exkluzivní M3 E30! Za volantem seděl nejen Matt Mullins, vedoucí instruktor BMW Performance Driving School, ale také Chris Forsberg, šampion závodní série Formula Drift.

Nová generace BMW M3/M4 má pod kapotou vysokootáčkový řadový šestiválec s technologií M TwinPower Turbo, který disponuje výkonem 317 kW/431 koní. Točivý moment 550 Nm je k dispozici v širokém spektru otáček a předchozí generaci BMW M3 převyšuje o téměř 40 procent. Současně se podařilo dosáhnout účinného snížení spotřeby paliva, o přibližně 25 procent. BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé jsou připravené zrychlit z klidu na 100 km/h během pouhých 4,1 sekundy (ve spojení s dvouspojkovou převodovkou M DCT). To vše při pohotovostní hmotnosti (BMW M4 Coupé) pouhých 1497 kg.