BMW M4 Coupé jako nový Safety Car pro letošní závody MotoGP – foto + video

Autor: Pavel Srp - 23. 3. 2014


BMW je již řadu let partnerem motocyklových závodů MotoGP, jejichž první podnik se dnes jel v Kataru. Už pěknou řádku let také dodává Safety Cary, tedy vozy zajišťující bezpečnost na tratích. Pro tento ročník se o bezpečnost na trati bude starat BMW M4 Coupé, které střídá BMW M6.

Auto bude, co se týká techniky, v obyčejné sériové konfiguraci, ale navíc dostane plný aerodynamický paket M Performance (spoilery na přední i zadní nárazník, křídlo či nástavce prahů) a bude doplněno o kompletní laděný výfuk Akrapovič.

Oproti sériovému autu ale několika úpravami pro účely Safety Caru projít muselo. Na karoserii přibyly válečné polepy, na střeše je LED světelná rampa, v předním nárazníku stroboskopy. V interiéru lze prý nalézt nový, Alcantarou potažený volant, karbonovou řadící páku, koberečky s logy M Performance, nášlapy pedálů z oceli, spotovní sedadla Recaro s bezpečnostními pásy Schroth a nebo ochranný rám a hasící přístroj.

Pod kapotou sériového BMW M4 Coupé je dvakrát přeplňovaný TwinTurbo motor o výkonu 317 kW/431 koní s točivým momentem 550 Nm. Díky tomu zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhých 4,1 sekundy a maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h. V tomto případě je však omezovač posunutý až na 280 km/h.

-PS-

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru