BMW M3 jako elektromobil? Ano, a je připravený na Pikes Peak!

Autor: Anina Russová - 14. 6. 2019


Je nám jasné, že pokud jste fanoušky BMW, konkrétně vozů z divize BMW M, právě vám při přečtení titulku naskočila husí kůže. Je jasné, že na první dobrou zní přestavba BMW M3 E36, jako zhmotnění zla, jenomže v tomto případě jde o přestavbu více než účelovou a navíc velmi zajímavě provedenou. Dejme tomu šanci a podívejme se na video umístěné výše. Nakonec zjistíte, že to je hodně zajímavý projekt.

Na svědomí ho má společnost EV West z Kalifornie, která se pro něj rozhodla hlavně proto, aby pokořila kopec Pikes Peak a to pokud možno v co nelepším čase. A našlápnuto na to má rozhodně dobře! O pohon této M3 se totiž stará motor z Tesly, který je opatřen bateriemi o výkonu 32 kWh. Tohle BMW tak disponuje výkonem asi 800 koní!

Tohle BMW M3 E46 má jiný zvuk, než byste čekali. Pod kapotou má motor LS7 V8

Hlavní výhodou tohoto auta je nicméně fakt, že stejně, jako všechny ostatní elektromobily, má i tato M3 točivý moment k dispozici takřka okamžitě po sešlápnutí plynového pedálu. Žádné čekání na nafoukání turbodmychadla, žádné zbytečné prodlevy.

Možná si ale říkáte, že tohle elektrické BMW M3 bude mít problém s vyšší hmotností, ale nebude. Celé auto má hmotnost jen 1270 kilogramů a rozdělení hmotnosti je přitom naprosto ideálních 50:50. Faktem je, že auto přišlo o velkou většinu interiéru, okna, ale zase na druhou stranu dostalo obrovské přítlačné křídlo a bezpečnostní vnitřní rám.

A výsledek? Fantastický! M3 EV, jak by se autu dalo říkat, je jako stvořené pro drifty a donuty, což ve videu uvidíte. Ano, je to poněkud kontroverzní stavba, ale jak už jsme řekli, je také nesmírně zajímavá. A něco nám říká, že se na Pikes Peak neztratí. Pokud nedojdou baterky… :)

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek