BMW M2 z bran továrny nevyjede, ve Švýcarsku vám ho přesto vyrobí

Autor: Pavel Srp - 17. 12. 2016


Automobilka BMW nenabízí a ani neplánuje nabízet ostrou verzi dvojkové řady. BMW M2 Cabriolet tak brány výrobní továrny automobilk nikdy neopustí. Přesto takové auto můžete vlastnit. Stačí, když si ho objednáte u švýcarské společnosti Dähler Design & Technik GmbH.

Ostré modely bez střechy BMW nabízí odjakživa, začalo to vlastně už kultovní, první generací BMW M3. Od té doby si můžete koupit ostré BMW řady 3 v každé generaci (v té nejnovější jako M4 Cabriolet), přidala se k tomu i řada 6. Ostatní modely BMW M si bez střechy koupit nelze a to ani přesto, že třeba řada 2 se v běžné verzi jako kabriolet nabízí.

A u Dähler Design & Technik GmbH se to rozhodli změnit. Vzali obyčejnou dvojku bez střechy a napasovali na ní komplet bodykit včetně rozšířených blatníků z BMW M2 Coupé. Designově jde o prakticky identické auto – jen bez střechy.

Ale auto nemusí zaostávat ani z hlediska techniky. Vždyť pod kapotou může být buď výrazně posílený motor N55, který jako základ, ač důkladně upravený (zejména z dílů S55 z BMW M3/M4) používá i BMW M2. Dähler Design & Technik GmbH umí výkon zvednout až na 450 koní a 630 Nm.

Úprav je v nabídce samozřejmě velká spousta, o čemž svědčí obsáhlá brožura. Nahlédnout do ní můžete ZDE.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru