BMW M2 CS spy video

BMW M2 CS natočeno velmi zblízka u Nürburgringu

Od Pavel Srp | 1. 5. 2019 0

BMW M2 už před pár měsíci prošlo velkou změnou, když původní, jedním turbodmychadlem přeplňovaný šestiválec vyměnil za motor z BMW M3/M4. Oproti nim sice má BMW M2 Competition nižší výkon, ale oproti původnímu BMW M2 má výkon mnohem vyšší. Chystá se ale ještě výkonnější verze, kterou už značka testuje.

Spekulace mluví o tom, že dostane přídomek CS, podobně jako některé jiné modely BMW M. I když je auto stále důkladně zamaskováno, z blízkosti je poznat, že dostane některé novinky. Všimnout si můžeme přepracovaného a o něco většího předního spojleru pod předním nárazníkem. Ještě výraznější změnou je velký spoiler na víku zavazadelníku.

BMW M2 Competition oficiálně, dostalo motor z M3, ale „jen“ se 410 koňmi

Internetem kolují již některé podrobnosti. Nové BMW M2 CS by prý mělo mít karbonovou střechu pro snížení hmotnosti a těžiště. Stejně tak má mít možnost příplatku za karbon-keramické brzdy, které se mají ukrývat pod lehčími a pevnějšími kovanými 19″ koly s pneumatikami Michelin Pilot Sport Cup 2.

Pohonná jednotka by měla zůstat stejná, tedy twin-turbo třílitrový řadový šestiválec, ovšem výkon by měl být na úrovni BMW M4 Competition, tedy 331 kW/450 koní. Má být také možné volit mezi manuální nebo automatickou převodovkou.

BMW M2 CS by mělo být podle internetových spekulací představeno koncem letošního roku a do výroby by mělo jít v březnu 2020. Celkem se těšíme, co vy? :)