Vozy BMW M jsou vysoce výkonné modely, k jejichž řízení to chce minimálně cit a čistou mysl. V ideálním případě by to chtělo ještě nějaké řidičské schopnosti. Značky pro majitele svých nejvýkonnějších modelů pořádají různé kurzy, ale BMW M nám nyní přináší návod jak driftovat, přímo ve videu.

Ve čtyřminutovém spotu nám slovy i názorně předvede BMW Driving Experience instruktor Stefan Landmann to, jak správně driftovat. Na co je třeba si dát pozor, co dělat, co nedělat a podobně. Sedí přitom za volantem 450koňového BMW M4 s Competition paketem.

Video je v němčině s anglickými titulky, ale v krátkosti nám Stefan radí, že speciálně v takto výkonném autě je dobré se učit přibližně v rychlostech 15 – 20 km/h a mít zařazený druhý rychlostní stupeň. V prvé řadě je třeba si vyzkoušet, co se stane v první chvíli po přidání plynu – když se odstaví záď. Krátce přidejte, až ucítíte pohyb a pak sundejte nohu z plynu a snažte se točit v tom směru, kterým směrem záď utíká. Pokud to zvládáte, přijde na řadu delší drift, při kterém radí šlapat na plyn přerušovaně. Důležité je dívat se tam, kam chcete jet. Nevadí ale, že to možná bude bočním okénkem… Další informace si můžete přečíst zde.

Zima se blíží a pokud bude taková jako ta letošní, bude možností k tréninku spousta. Hlavně ale opatrně!