2020-bmw-alpina-b3-touring- (14)

BMW koupilo Alpinu. Plnou kontrolu nad ní převezme za tři roky

Autor: Anina Russová - Zdroj: BMW - Foto: Alpina - 13. 3. 2022


Když se řekne Alpina, většina z nás si jistě vybaví výrazně přepracované modely značky BMW. Nemluvíme ale o žádném obyčejném tuningu, jde o samostatné modely s vlastním číslem karoserie. Obě společnosti spolu čile spolupracují už 50 let. Není se tak co divit, že se BMW s Alpinou dohodlo na tom, že ji převezme přímo pod svá křídla, podobně jako před lety Mercedes-Benz AMG

Obě firmy uzavřely dohodu, která říká, že jakmile vyprší aktuální pětiletá smlouva o spolupráci, což se stane 31. prosince 2025, převezme mnichovská automobilka nad Alpinou plnou kontrolu. Neznamená to ale konec známého „výrobce“. Právě naopak!

Nadále bude platit, že Alpina bude nadále provozovat svůj obchod tak, jako doposud. BMW nemá v plánu přebírat jakékoliv akcie, jde spíše o práva k ochranné známce. Ani jedna z firem se ovšem nevyjádřila k jakýmkoliv finančním transakcím.

Přečtěte si také:  Alpina oznámila, že elektrifikovaná auta zatím prodávat nebude. Její zákazníci o ně prý nestojí

Jisté ale je, že po roce 2025 čekají Alpinu a její zaměstnance jisté změny. Nadále se počítá s tím, že v Buchloe, kde Alpina sídlí, budou nadále přestavovány vozy BMW. A nadále také platí, že tam bude Alpina dále nabízet servisní práce, prodej náhradních dílů a veškerého příslušenství. Po skončení smlouvy je pak očekáváno, že budou veškeré aktivity částečně přeneseny na BMW a jeho zaměstnance.

A protože se to může dotknout stávajících zaměstnanců Alpiny, nabídlo už teď BMW, že těm, kteří už nebudou moci pracovat přímo pro Alpinu, bude nabídnuto místo v BMW. A pokud se jim nebude chtít tam, bude možné jim pomoci s hledáním místa u obchodních partnerů automobilky.

Přečtěte si také:  První seznámení s elektrickým BMW i4. Za jeho volantem si nepřipadáte jako v běžném elektromobilu

Pieter Nota, člen představenstva BMW k tomu řekl: „Jsme rádi, že můžeme Alpinu přivítat v rodině BMW. Již více než 50 let společnost z Buchloe ukazuje, s jakým citem přistupuje k detailům a poskytované kvalitě. A stejnou vášní pro výrobu aut se řídí i BMW. Proto se nyní společně pouštíme do nové kapitoly našeho již dlouholetého partnerství.“

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek