2020-bmw-alpina-b3-touring- (9)

Alpina oznámila, že elektrifikovaná auta zatím prodávat nebude. Její zákazníci o ně prý nestojí

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Alpina - 27. 7. 2021


Německá automobilová značka Alpina, která vyrábí vozy postavené na základech BMW, jimž ovšem vdechne vlastní identitu, si nechala zpracovat zákaznický průzkum. V tom se dotazovala, zda by její zákazníci stáli o elektrifikované modely, nebo nikoliv. Výsledek asi nepřekvapí. Drtivá většina odpovědí byla striktně proti jakékoliv elektrifikaci.

Jakkoliv BMW, ale i drtivá většina ostatních značek, postupně představuje jeden elektrifikovaný nebo rovnou elektrický model za druhým, Alpina stále produkuje jen auta se spalovacími jednotkami. A zdá se, že pro to má dost dobrý důvod, kterým je přání zákazníků. To je totiž pro ni nejdůležitější.

Otestovali jsme to nejlepší z X3: Alpina XD3 a BMW X3 M Competition (2020)

Andreas Bovensiepen, ředitel Alpiny, řekl v rozhovoru pro BimmerPost, že důležité je to, co chtějí ti, kteří si jejich auta kupují a jezdí s nimi. V průzkumu se prý zákazníci vyjádřili v tom smyslu, že žádná elektrifikovaná nebo elektrická auta opravdu nepotřebují. Hlavním důvodem je prý to, že drtivá většina zákazníků Alpiny najede ročně po německých dálnicích 30 000 až 50 000 kilometrů a chtějí ty cesty absolvovat co možná nejrychleji. A to nemluví o výkonu, ačkoliv vozy Alpina jej většinou mají opravdu dost, ale hlavně o čekání na dobíjení.

„Naši zákazníci v současné době necítí žádnou touhu po elektrifikovaných modelech. Důvodem je jejich vysoký nájezd. Chtějí jet rychle, nechtějí se zdržovat a navíc by pro ně byl problém elektrický dojezd,“ řekl Bovensiepen

Alpina se tedy bude dál specializovat jen na spalovací motory. To ale neznamená, že by snad nemonitorovala trh, nicméně kromě vyslyšení přání zákazníků je faktem také to, že vývoj a výroba jakkoliv elektrifikované Alpiny by v tuto chvíli byla pro značku až příliš drahá.

„Naše zdroje jsou omezené. Nejprve chceme dovést k dokonalosti to, co naši zákazníci chtějí. Opravdu nelze očekávat, že bychom v nejbližší době představili elektrifikované auto,“ dodal Bovensiepen.

Štítky: , , , , , , ,

1 názor na “Alpina oznámila, že elektrifikovaná auta zatím prodávat nebude. Její zákazníci o ně prý nestojí”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru