BMW i8, drifty a Nelson Piquet Jr. za volantem – video

Autor: Anina Russová - 17. 9. 2014


Historicky první závod série Formula E si odbyl historickou premiéru v sobotu 13. září na zajímavém městském okruhu v Pekingu. Pro ty, kteří netuší o čem mluvím, jde o sérii závodů s názvem ePrix, tedy skoro klasické závody Formule 1, ovšem monoposty jsou poháněné elektromotory. Na start se postavila dvacítka závodníků, ale i závodnic, a o prvenství v premiérovém závodě se prali statečně.

U všech závodů a závodních okruhů  jsou jednou z důležitých součásti bezpečnostní vozy, tzv. Safety Car (mostecký okruh třeba nedávno pořídil zbrusu novou Škodu Octavii RS), Závodní pohár Formule E, má ale Safety Cary jak jinak než na elektřinu, a tak po okruhu jezdí elektromobily BMW i3 jako zdravotnické vozy a BMW i8 jako klasický Safety Car.

Ale nasazení takových vozů chce i pořádnou propagaci. Proto si automobilka vzala jednu i8, za volant posadila svého jezdce Formule E, Nelsona Piqueta Jr., a na sedadlo spolujezdce posadili několik svých vývojářů. A pak to  začalo. Nelson s i8 lítá dveřma napřed jakoby se nechumelilo a inženýři mají za úkol přeříkat text odposlechnutý z vysílačky a následně napsat také pár vzorců. Že to není žádná legrace se přesvědčili úplně všichni, ale překvapivě to ustáli se ctí.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru