Pařížský autosalon Mondial de l’Automobile Paris 2016 se koná od 1. do 16. října 2016. BMW Group na něm v premiéře představí nové BMW řady 3 Gran Turismo a BMW i3 s výkonnějším akumulátorem, které rozšíří nabídku stávajících verzí. BMW Motorrad poprvé ukáže světu elektroskútr BMW C evolution, taktéž vybavený akumulátorem s větší kapacitou a prodlouženým dojezdem. Pařížský autosalon je pro BMW Group příležitostí, jak předvést nový osobní asistent BMW Connected.

Nové BMW řady 3 Gran Turismo: sportovní gran turismo s excelentní každodenní praktičností a komfortem na dlouhých cestách

Výstavní premiéra: BMW představí nové provedení BMW řady 3 Gran Turismo, které kombinuje eleganci vozů coupé s prostorností luxusní limuzíny a zavazadlovým prostorem vozu kombi. To vše je zabalené do karoserie s nezaměnitelným sportovním stylem. Trojice zážehových a pětice vznětových motorů dosahuje zvýšených výkonů a současně nižší spotřeby paliva. Všechny zážehové motory a jeden vznětový (BMW 325d) jsou u nového provedení zcela nové. Uvnitř zaujme nové BMW řady 3 Gran Turismo prvotřídními materiály, stejně jako například Navigačním systémem Professional s novým uživatelským rozhraním převzatým z luxusního segmentu a propracovanější konektivitou s chytrými telefony. Během tří let výroby si BMW řady 3 Gran Turismo vybudovalo svébytné postavení ve střední třídě, jeho hlavními trhy jsou Čína, Německo a USA. Pro většinu z jeho zákazníků jde o první vůz značky BMW.

BMW i3 (94 Ah): až o 50 procent prodloužený dojezd, možnost výměny akumulátoru, rychlejší nabíjení a výkonnější nabíječky BMW i Wallbox

Výstavní premiéra: nejnovější varianta BMW i3 má na jedno nabití o 50 procent delší dojezd. Větší hustota energie lithium-iontového akumulátoru BMW i3 (94 Ah) zajistila zvětšení jeho kapacity na 33 kWh. Ve standardním evropském cyklu NEDC to znamená dojezd 300 km ve srovnání s předchozími 190 km. V každodenním běžném provozu s používáním topení či klimatizace dosahuje dojezd 200 km bez nutnosti nabíjení. I při dosahování takových parametrů je samozřejmostí dynamika obvyklá pro vozy BMW, takže i BMW i3 (94 Ah) stanovuje v tomto ohledu měřítka pro celý svůj segment. Kromě jiného BMW i nyní nově nabízí výkonnější domácí nabíječky BMW i Wallbox. U starších vozidel lze akumulátory zaměnit za nové, výkonnější, v rámci speciálního programu. Původní BMW i3 s akumulátorem 60 Ah, představené před třemi roky, je stále v nabídce.

Přečtěte si také:  Řidič musel na dálnici brzdit z 280 km/h, protože mu jiný řidič vjel do pruhu. Málem z toho bylo velká nehoda

Na autosalonu v Paříži představí BMW také speciální edici plug-in hybridního sportovního BMW i8 Protonic Dark Silver Edition.

Nové BMW C evolution: BMW Motorrad odhaluje nový elektroskútr s prodlouženým dojezdem a novými barvami

Světová premiéra: BMW Motorrad se novým BMW C evolution dále etabluje v segmentu elektroskútrů. Vyrábět jej bude ve dvou verzích – s prodlouženým dojezdem a také ve verzi, kterou mohou evropští řidiči používat s řidičským průkazem skupiny A1. Nový akumulátor si články s nábojem 94 Ah (stejný druh jako u nejnovějšího BMW i3) zajistil prodloužení dojezdu. Verze navržená pro evropské jezdce s řidičským průkazem skupiny A1 dosahuje dojezdu předchozí verze, přibližně 100 km. Provedení s prodlouženým dojezdem ujede na jedno nabití až 160 km. Díky tomu vznikl praktický dopravní prostředek s nulovými lokálně produkovanými emisemi i pro rozsáhlejší zastavěná území. Nové provedení je nyní vybaveno přepracovaným nabíjecím kabelem s menším průřezem. Nové příslušenství, k němuž patří třeba držák chytrých telefonů, nabízí široké možnosti pro individualizaci nového BMW C evolution. Obě verze nového elektroskútru C evolution jsou k dispozici v novém barevném provedení: metalická barva Ionic Silver/Electric Green ve spojení s černou barvou Black Storm pro vytvoření potřebného kontrastu. Středový tunel verze s dlouhým dojezdem je pokrytý novou grafikou.

BMW Connected: osobní digitální asistent od BMW

BMW propojuje svého řidiče s okolím již mnoho let prostřednictvím rozsáhlého programu BMW ConnectedDrive. Tento srpen jsme představili BMW Connected, což je komplexní koncept služeb a funkcí pro zcela přirozenou pomoc zákazníkům při řešení všech aspektů souvisejících s jejich osobní dopravou. Základem je flexibilní platforma Open Mobility Cloud, jež zcela přirozeně propojuje automobil a další prvky do digitálního světa svého majitele, který je představován především telefonem iPhone a hodinkami Apple Watch. Představená úvodní verze BMW Connected se zpočátku soustředí zejména na plánování cest, upozornění na vhodný čas odjezdu a další úkony každodenního života, stejně jako zjednodušení používání různých digitálních služeb v automobilu. BMW Connected pomáhá uživatelům s tím, aby do cílů svých cest dojížděli včas a bez stresu.