2023 BMW X6 (facelift)

BMW chystá novinky pro skoro všechny své modely. Přijdou nové motory, barvy i prvky výbavy

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: BMW - 30. 5. 2024


Rozšířená nabídka motorů, další prvky standardní a volitelné výbavy a nové digitální služby přinesou v létě 2024 do výrobního programu BMW nové možnosti a novou podobu radosti z jízdy. Modelové řady BMW řady 2 Active Tourer, BMW X1 a BMW X2 přivítají v červenci 2024 novou variantu pohonu. Tři prémiové kompaktní modely budou nyní k dispozici také s Parkovacím asistentem Professional. Vozy vybavené BMW Operačním systémem 8.5 nebo BMW Operačním systémem 9 nabídnou širší výběr her a režimů My Modes. S digitálním asistentem BMW Intelligent Personal Assistant bude možné komunikovat i v dalších jazycích. Funkce vyhledávání dobíjecích stanic pro současné modely BMW s elektrifikovaným pohonem byla dále vylepšena, a to jak při použití vlastních systémů vozu, tak i s aplikací My BMW.

Od léta 2024 bude standardní výbava BMW X5 a BMW X6 rozšířena také o systém Driving Assistant. Vysokovýkonný model BMW XM Label Red bude k dispozici s novými laky karoserie a variantami koženého čalounění.

BMW řady 2 Active Tourer, BMW X1 a BMW X2 s dalším motorem a novými možnostmi výbavy

Od července 2024 bude nabídka pohonných systémů pro BMW řady 2 Active Tourer doplněna o třetí vznětový motor. Model BMW 220d Active Tourer s výkonem 120 kW/163 k a točivým momentem 400 Nm je umístěn mezi dvěma vznětovými jednotkami, které jsou pro tento kompaktní a univerzální vůz již k dispozici. Díky 48V mild-hybridní technologii vyniká 2,0litrový čtyřválec jak okamžitou dodávkou výkonu, tak značnou hospodárností. Elektromotor mild-hybridního systému je integrovaný v sedmistupňové dvouspojkové převodovce Steptronic a poskytuje dodatečný výkon 15 kW/20 k. Nové BMW 220d Active Tourer zrychluje na 100 km/h za 8,3 sekundy a může jet maximální rychlostí 220 km/h.

Díky mimořádně vyváženému poměru mezi radostí z jízdy a spotřebou paliva se vznětový motor o výkonu 120 kW/163 k již stal oblíbenou volbou v BMW X1, v němž díky inteligentnímu systému pohonu všech kol BMW xDrive přenáší svůj výkon na všechna čtyři kola. Od července 2024 bude tento agregát k dispozici i pro kompaktní Sports Activity Vehicle, a to ve spojení s pohonem pouze předních kol. Jako součást nejnovější generace modulárních motorů BMW Group bude debutovat také v BMW X2, kde bude rovněž pohánět přední kola. Z 0 na 100 km/h zrychluje v obou verzích za 8,5 s a dosahuje maximální rychlosti 210 km/h.

BMW změní označování svých modelů. Z benzinových motorizací odstraní „i“. Důvodem jsou elektromobily

Od léta 2024 se standardní výbava BMW řady 2 Active Tourer, BMW X1 a BMW X2 rozšíří o vyhřívání sedadel řidiče a spolujezdce, leskle černé prvky M Shadow Line a možnost použití Osobní eSIM. Současně byl do seznamu volitelné výbavy přidán Parkovací asistent Professional, který dokáže automaticky zajíždět do parkovacích míst a vyjíždět z nich, a to i mimo vůz s použitím aplikace My BMW v telefonu. Součástí této výbavy je také Manévrovací asistent, který umožňuje provádět i složité manévry dlouhé až 200 m, opět i zvenčí pomocí telefonu.

Parkovací asistent Professional, který je součástí sady BMW Digital Premium, lze do vozu stáhnout dálkově z obchodu BMW ConnectedDrive Store. Je k dispozici pro vozy vybavené BMW Operačním systémem 9, BMW Parkovacím asistentem Plus a Komfortním přístupovým systémem.

Kromě toho bude paket Innovation, který je volitelně k dispozici pro tyto tři kompaktní modely, nově obsahovat také výbavu Driving Assistant, jež pomocí Ukazatele rychlostních limitů, Asistenta řízení s udržováním jízdních pruhů, aktivního systému udržování rychlosti a automatického asistenta rychlostních limitů zvýší úroveň komfortu a bezpečnosti. Na přání dodávaný paket Comfort byl rozšířen o aktivní přední sedadla s elektrickým ovládáním s paměťovou funkcí. U modelů BMW X1 a BMW X2 vybavených M sportovním paketem a u jejich variant M Performance je součástí výbavy paket vnitřního zpětného zrcátka a vnějších zpětných zrcátek s projekcí loga M na zem vedle vozu. U volitelného bezdrátového nabíjení bude nově i u BMW řady 2 Active Tourer přihrádka na telefon osvětlená.

BMW iDrive s funkcí QuickSelect: další vylepšení obsluhy

Léto 2024 přinese také další vylepšení ovládání systému BMW iDrive s funkcí QuickSelect. Ve vozech vybavených BMW Operačním systémem 9 je nově možné s digitálním asistentem BMW Intelligent Personal Assistant komunikovat v polštině a holandštině, v modelech s BMW Operačním systémem 8.5 se do nabídky jazyků přidá také švédština. Zároveň dojde k úpravě grafiky rozhraní mezi vozem a posádkou, které jasně ukáže, že asistent porozuměl příkazu v daném jazyce. Na widgetu se ukazují náhledy nabízených videí s návody pro určité funkce vozu, jež lze po zastavení přehrát.

Nabídka her dostupných ve voze prostřednictvím platformy AirConsole bude dále rozšířena. Přibydou do ní jednoduché hry, jako například „Chcete být milionářem“, „Starlit Kart“, „Starlit Adventures“ či „Trivia Crack“, které je po zastavení možné hrát přímo na kontrolním displeji nebo pomocí chytrého telefonu jako ovladače.

Od léta 2024 si budou moci zákazníci objednat v obchodě BMW ConnectedDrive Store nový režim My Mode. Nový tichý režim (Silent Mode) bude k dispozici pro BMW řady 7, BMW iX, BMW řady 5 Sedan a BMW řady 5 Touring jako součást paketu Connected Booster XL. Prostřednictvím BMW Digital Premium je tento režim nabízen také pro BMW řady 2 Active Tourer, BMW X1 a BMW X2 s BMW Operačním systémem 9. Tichý režim vytvoří uvnitř vozu klidnou atmosféru, zaměřenou výhradně na soustředěnou jízdu. Pro omezení dalších vlivů na řidiče jsou deaktivovány potenciální rušivé prvky, jako jsou zábavní funkce a vizuální obsah na kontrolním displeji. Také obsah informačního displeje je omezen na minimum. Ve vozech s objednanou funkcí masáže sedadel a prostorovým vnitřním osvětlením jsou tyto funkce vypnuty a elektricky ovládané sluneční clony (pokud jsou ve výbavě) se zavřou.

Na český trh přichází nové BMW řady 5 Touring a elektrické i5 Touring. Cena startuje na 1 574 300 Kč

Ve vozech s BMW Operačním systémem 8.5 bude nyní cloudový navigační systém BMW Maps v přehledu trasy poskytovat informace o parkovištích a odpočívadlech podél plánované cesty. U čistě elektrických a plug-in hybridních modelů se budou zobrazovat také nabíjecí stanice (včetně stavu jejich obsazenosti). Výběr nabíjecí stanice je nyní ještě snazší díky vylepšenému filtru, který zajistí, že si zákazníci mohou vybrat, aby se jim zobrazily pouze stanice od jimi preferovaných provozovatelů.

Od léta 2024 bude také dále vylepšena synchronizace různých nastavení mezi vozem a aplikací My BMW pro výpočet tras optimalizovaných pro nabíjení. Ve výpočtu se nyní zohlední také analýza využívající data o předchozích nabíjecích zastávkách, shromážděná v backendu BMW. Tím dojde k ještě lepšímu navádění k veřejným nabíjecím stanicím.

Ve všech vozech s čistě elektrickým pohonem a BMW Operačním systémem 8.5 nebo 9 bude nyní výpočet trasy ještě lépe přizpůsoben osobním požadavkům. Kromě doporučených zastávek na nabíjení uprostřed cesty pro dosažení co nejkratší celkové doby jízdy se nyní na trase zobrazí seznam alternativních nabíjecích stanic s podrobnými informacemi. To znamená, že řidič může v případě potřeby změnit plánování trasy, aniž by musel znovu hledat vhodnou zastávku s možností nabíjení uprostřed cesty. Na displeji se pak zobrazí také informace o dodatečné době jízdy, kterou si vyžádají případné úpravy trasy. Kromě toho bude nyní možné, aby řidič ještě přesněji nastavil zbývající úroveň nabití vysokonapěťové baterie po příjezdu do cíle. Nižší hodnotu preferovaného zbývajícího nabití lze zvolit pro adresu bydliště nebo pracoviště uživatele, protože zde je spolehlivě k dispozici nabíjecí místo.

BMW X5 a BMW X6 s rozšířenou standardní výbavou; nové možnosti individualizace pro BMW XM

Doplnění standardní výbavy BMW X5 a BMW X6 zvyšuje komfort a bezpečnost při každodenním používání i na delších cestách. Oba modely budou od léta 2024 standardně vybaveny souborem asistenčních systémů Driving Assistant. Jeho nejnovější verze obsahuje varování při změně jízdního pruhu s aktivním návratem do jízdního pruhu, varování před vozidly přijíždějícími vzadu ze stran s brzdnou funkcí a varování na zezadu se blížící dopravu při vystupování. Driving Assistant Professional, který navíc přináší funkce, jako je asistent řízení a asistent pro jízdu v jízdním pruhu, bude nyní součástí volitelného paketu Innovation.

Pro BMW XM budou připraveny nové možnosti individualizace exteriéru a interiéru. Již ve standardním provedení je tento vysokovýkonný vůz segmentu Sports Activity Vehicle možné ještě přesněji přizpůsobit osobnímu stylu zákazníka pomocí prvků, jako jsou 23palcová M kola z lehké slitiny Start-spoke, která budou nyní nabízena v černém provedení Jet Black. BMW XM Label Red, vůbec nejvýkonnější verzi prvního elektrifikovaného vysokovýkonného modelu od BMW M GmbH, lze nyní objednat v devíti dalších lacích karoserie, a to včetně zeleného metalického laku BMW Individual Isle of Man Green, žlutého BMW Individual Sao Paulo Yellow a šedého metalického laku BMW Individual Dravit Grey. Od léta 2024 si zákazníci, kteří chtějí umocnit pocit luxusu na míru svého BMW XM Label Red, budou moci zvolit také kožené čalounění BMW Individual Merino nebo BMW Individual Merino s exkluzivními prvky, a to vždy v jedné ze dvou nabízených barev.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru