Letošní autosalon v Ženevě využije BMW k představení několika světových a evropských premiér, které vstupují do nových tržních segmentů. Jsou navržené tak, aby plně uspokojily aktuální požadavky zákazníků na automobily moderní doby a současně jim ukázaly nové obzory. Světovou premiéru oslaví především BMW řady 2 Active Tourer, které je vstupem BMW do segmentu kompaktních jednoprostorových vozů, dále čtyřdveřové Coupé střední třídy BMW řady 4 Gran Coupé a druhá generace BMW X3. Evropskou premiéru oslaví BMW řady 2 Coupé, stejně tak jako charismatické vysokovýkonné sportovní modely BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé. Divize BMW i představí nejen elektromobil BMW i3, ale také progresivní sportovní vůz BMW i8 s laserovými světlomety. K vidění budou rovněž nové služby z programu BMW ConnectedDrive.

BMW řady 2 Active Tourer: dynamika a využitelnost prostoru

BMW řady 2 Active Tourer oslaví na 84. ženevském autosalonu svoji světovou premiéru. Tento svěží přírůstek výrobního programu vytváří novou automobilovou třídu, která v nezaměnitelné podobě spojuje komfort, praktičnost a účinné využití vnitřního prostoru – to vše v typickém stylu BMW, v němž nechybí dynamika, styl a elegance, zabalené do prémiového celku. Tento druhý zástupce BMW řady 2 se vyznačuje sportovním stylem a vyváženými proporcemi. Zcela nové přeplňované motory se třemi nebo čtyřmi válci, doplněné nejmodernějšími prvky z programů BMW EfficientDynamics a BMW ConnectedDrive, poskytují sportovní jízdní výkony a příkladnou hospodárnost. Pro maximalizaci vnitřního prostoru a praktičnosti je BMW řady 2 Active Tourer vybaveno propracovaným pohonem předních kol. Jeho naladění je samozřejmě provedeno tak, aby i tento vůz mohl být hrdým zástupcem nabídky značky BMW.

BMW řady 4 Gran Coupé: nové měřítko elegance a extravagance

Dalším vozem, který má na autosalonu v Ženevě svoji premiéru, je BMW řady 4 Gran Coupé. Tento prémiový čtyřdveřový vůz střední třídy je novým rozšířením výrobního programu v daném segmentu. Provedení Gran Coupé je již třetím zástupcem BMW řady 4 a vyznačuje se pro tyto vozy typickou elegancí s protaženými proporcemi, malou výškou a působivou šířkou. BMW řady 4 Gran Coupé spojuje vzhled Coupé se čtveřicí dveří a praktičností rozměrné, vzhůru otevíratelné zadní stěny. Při uvedení na trh je k dispozici pětice motorů s výkonovým rozpětím od 105 kW/143 koní typu BMW 318d Gran Coupé do 225 kW/306 koní BMW 435i Gran Coupé. Všechny nabízené motory poskytují specifickou kombinaci příkladné výkonnosti a hospodárnosti.

Přečtěte si také:  Prototypy čistě elektrického Porsche Macan už testují na silnici. Do prodeje půjde za dva roky

BMW X3: výkonnost, exkluzivní vzhled a nepřekonatelná každodenní praktičnost

V roce 2003 BMW s modelem BMW X3 založilo segment kompaktních vozů SAV (Sports Activity Vehicle). Po více než 10 letech je tato modelová řada známá neobyčejnou sportovností, prémiovým charakterem, robustností a nízkou spotřebou paliva. Svého zákazníka našel již více než milion těchto vozů. Druhá generace přišla na trh v roce 2010 a přinesla propracovanější interiér, větší zavazadlový prostor a nejlepší variabilitu v daném segmentu. BMW X3 nyní přichází v dále zdokonalené podobě, která se opírá o výkonnější motory, jež vyžadují méně paliva, o stylisticky přepracovaný interiér i exteriér, stejně tak jako o dále zlepšenou praktičnost a mnoho upravených detailů.

BMW řady 2 Coupé: nová dimenze dynamiky

BMW řady 2 Coupé oslavuje svoji evropskou premiéru právě na autosalonu v Ženevě. Automobil se od BMW řady 1 liší nejen charakteristickým designem, ale také většími rozměry, nabídkou motorů, nastavením podvozku a bohatší standardní výbavou. Dvoudveřové Coupé 2+2 se vyznačuje propracovaným podvozkem, ideálním rozložením hmotnosti a zadním pohonem – to vše vytváří jízdní vlastnosti, které jsou esencí nejlepších tradic značky BMW.

BMW M3 Sedan, BMW M4 Coupé: pokrokové technologie motorů a systematické snižování hmotnosti

Další evropskou premiérou značky BMW na ženevském autosalonu je dvojice vysokovýkonných sportovních modelů BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé z dílny BMW M GmbH. Jsou vybavené zcela novým vysokootáčkovým řadovým šestiválcem s technologiemi M TwinPower Turbo, který disponuje nejvyšším výkonem 317 kW/431 koní a točivým momentem 550 Nm. Zejména druhá z uvedených hodnot znamená ve srovnání s předchozí generací BMW M3 nárůst o téměř 40 procent. To vše při spotřebě snížené přibližně o 25 procent.

BMW i se představuje s dvojicí modelů: BMW i3 a BMW i8

Automobily BMW i se vyznačují neobyčejně progresivními koncepcemi i přístupy s jasným zaměřením na potřeby mobility budoucnosti. Specialitou obou modelů jsou lithium-iontové akumulátory spolu s elektromotory vlastní konstrukce – samozřejmě navržené speciálně pro jednotlivé vozy. Specifickou vlastností je také architektura LifeDrive, která v dosud nemyslitelné míře využívá pro snižování hmotnosti uhlíkové kompozity. Jednou z celosvětových premiér je rovněž vůbec první nasazení laserových světlometů, které poskytují trojnásobnou intenzitu a dvojnásobný dosvit ve srovnání s konvenčními světelnými systémy – a to při snížení spotřeby energie.

Přečtěte si také:  Zátěžový test na Severním mysu: BMW iX prochází závěrečným zimním testováním

BMW i3

BMW ConnectedDrive: 100procentní konektivita, zvětšená bezpečnost, široká nabídka služeb, maximální flexibilita

BMW ConnectedDrive přináší spojení velmi široké nabídky funkcí a služeb v oblasti dopravy, které jsou nyní dostupné i během jízdy. V automobilu integrovaná SIM karta umožňuje přístup k online obchodu BMW ConnectedDrive Store, v němž lze objednávat další položky (například Informační službu), jež rozšíří funkčnost vozu. SIM karta integrovaná ve voze je součástí na přání dodávaných služeb ConnectedDrive a současně je obsažena při objednání Inteligentního tísňového volání. Tyto služby a mnoho dalších asistenčních systémů nabízejí takřka neomezenou rozšiřitelnost a jsou připraveny pro vozy BMW všech segmentů.

BMW-ConnectedDrive

Tisková zpráva/-PS-