policie-nova-skoda-octavia-3

Již několik posledních let se každé jaro policie vydává s radary na české silnice. Místa, kde budou měřit rychlost, vybírá i letos veřejnost, tedy my všichni. Ovšem na určení, toho podle vás správného místa, kde by policisté při akci měli rychlost měřit, máte už jen několik málo dnů. V pátek 28. února bude veřejné hlasování, které probíhá zde, zastaveno. Následně budou policejní experti řešit, která místa by opravdu za přítomnost hlídky s radarem stála, která ne, a která jsou jen žert.

Jak dopadl letošní “Speed marathon”? Policisté během 24 hodin zkontrolovali téměř 7500 vozidel

Dá se totiž očekávat, že jako každý rok, i letos se najde řada vtipálků, která hlídky pošle na letiště, do luk, polí a lesů nebo na Matějskou pouť. 🙂 Pokud tedy znáte riziková místa, o kterých by policisté měli vědět, místa, kde řidiči často porušují předpisy, a jsou tedy nebezpečná, můžete takové úseky na mapě označit.

Dá se předpokládat, že na vybraných místech nebudou policisté hlídkovat celý den, ale jen po předem stanovenou dobu. Většinou to bývá zhruba hodina. I kdyby chtěli, nemohou být na všech místech celý den. Policie má už pár let velký podstav. Cílem této preventivní akce je snížit dopravní nehodovost a zvýšit bezpečnost na pozemních komunikacích.