Bez gumy jen na ráfku chtěl dojet domů. Střízlivý opravdu nebyl

Autor: Anina Russová - 6. 1. 2020


Pražská městská policie musí občas řešit opravdu velké kuriozity. Jedna taková jim doslova přijela do cesty 28. prosince v noci v Praze 6 v ulici Čs. Armády. Nešlo si nevšimnout auta, které jelo bez jedné pneumatiky, jen po ráfku. Strážníci to sice nepotvrdili, ale jsme si jisti, že kovový disk na asfaltu musel vyluzovat děsivé zvuky a možná se přidalo pár jisker.

Není se tak co divit, že výtečníka, který to moc neřešil, zastavili. Hned jim bylo jasné, že řidič toho šmajdajícího auta nebude úplně v pořádku. Skleněné oči a hodně špatná artikulace, která je patrná i z videa, nasvědčovaly, že v celé situaci hraje velkou roli alkohol. Když ovšem tomu výtečníkovi strážníci chtěli dát dýchnout, přišla odmítavá reakce. Dotyčný dokonce zkoušel tvrdit, že na to nemají nárok. Samozřejmě se pletl a ve chvíli, kdy mu strážník vysvětlil, že bez zkoušky na přítomnost alkoholu na něj bude stejně pohlíženo, jako na toho, kdo pil, vzdal to.

Měření nakonec ukázalo 1,5 promile alkoholu v dechu, a proto byl řidič předán do rukou státní policie. Vyšetřován je na svobodě, ale vysoká pokuta, sedm trestných bodů a ztráta řidičáku jej nemine. A jak to celé vzniklo? Řidič prý odvezl partnerku na letiště, v ulici Evropská pak prorazil pneumatiku, ale protože to měl domů asi sedm kilometrů a neměl rezervu, rozhodl se, že to prostě dojede. Jestli ten alkohol zvládl během toho všeho nebo už předtím bohužel nevíme.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru