Bentley v Americe představilo Bentaygu jako poctu slavným kovbojským kloboukům

Autor: Anina Russová - 20. 9. 2019


Ta tam jsou asi doby, kdy byli zákazníci Bentley nejčastěji z řad bohatých podnikatelů či hollywoodských hvězd. Od doby, kdy Bentley představilo své první SUV, portfolio zákazníků se poněkud proměnilo. Hlavně v Americe, kde si Bentaygu vybírají i rančeři vlastnící rozsáhlé pozemky a stáda krav a koní. Tací také často nosí v Americe slavné klobouky značky Stetson. Ano, přesně ty, které znáte z filmů, tedy klasické kovbojské klobouky, o nichž sní každý malý kluk.

Firma Stetson byla založena už v roce 1865 Johnem B. Stetsonem, ovšem dnes v jejím čele stojí muž jménem Xiao Li Tan. Velká změna ve vedení se ale do produkce firmy nijak nepromítla, Stetson stále dělá ty nejlepší kovbojské klobouky na světě. A nyní si do portfolia může přidat také spolupráci s automobilkou Bentley, tedy její divizí Mulliner. Tyto dvě společnosti dohromady daly vzniknout modelu Bentley Bentayga Stetston Special Edition.

A novým nejrychlejším SUV na světě se stává… Bentley Bentayga Speed

Speciální Bentley Bentayga bude nabízeno v jediné barvě karoserie, která je označována jako White Sand. Uvnitř najdeme kombinaci dvou barev, a to Dark Cashmere a Onyx. Zjednodušeně řečeno jsou obě tyto barvy prostě hnědé, jen každá trochu jinak. :)

Mimochodem, bílá karoserie je poctou klobouku s názvem Open Road, který nosily ikony jako Winston Churchill nebo Bob Dylan. Interiér má zase připomínat ikonický kovbojský klobouk s názvem Stetson 100X El Presidente.

Bentley k tomu všemu přidalo několik plaketek a odznáčků, aby bylo jasné, o jakou edici jde. Samozřejmostí je dubové obložení interiéru nebo použití sedlové kůže. Kovbojský styl každým coulem. Jen to celé není moc levné.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru