bentley-continental-gtc-timeless-series

Bentley Continental GT je tu s námi už 14 let, pravda ve dvou generacích, ale ta druhá, která byla představena v roce 2010 (a od 2011 se prodává), se do důchodu ještě nechystá. Bentley si ale připravilo speciální edici nazvanou „Timeless Series“.

Speciální edice je postavena na Bentley Continental GT Convertible, tedy na verzi se stahovací střechou. Klasické coupé se jako „timeless“ nabízet nebude. A co je nového? V exteriéru vlastně nic moc, speciální edice se omezila prakticky pouze na chromové mřížky masky chladiče a výplně nárazníku.

Mnohem více změn se událo v interiéru. Tady je možné najít jiné, exkluzivní dvoubarevné kožené čalounění, dřevěné obložení z Ambroně západního a nebo volant čalouněný dvěma barvami. Toto speciální Bentley ale nabídne také bohatší výbavu zahrnující nejen vyhřívané, ale také odvětrávané sedačky s masážní funkcí či couvací kameru. Nejde ale pouze o prvky výbavy. To, že sedíte ve speciální edici, vám připomenou speciální loga umístěná třeba na palubní desce, na prazích a nebo ve spodní části vnějších zpětných zrcátek, která právě ve tvaru loga osvětlují prostor před dveřmi, abyste při nastupování nešlápli do louže a nebo do něčeho ještě horšího…

Připraveny jsou dvě verze, jedna pro Ameriku, druhá pro Evropu. Ta americká dostane pod kapotu dvakrát přeplňovaný motor W12 a 21″ kola, ta evropská jen bi-turbo V8 a 20″ disky, ale 21″ budou možné za příplatek. Evropané dostanou na auto také vnější bodykit z verze GT Speed a černě lakované brzdové třmeny.