Bentley představil Continental GT inspirovaný luxusní jachtou

Autor: Anina Russová -   25. 7. 2017


Letošní letní sezóna je ve znamení automobilů, které jsou inspirovány luxusními loděmi a naopak. Jedno bez druhého toto léto prostě nesmí chybět ve výbavě žádného boháče. A moc dobře to ví i Bentley, které představilo Continental GT Convertible Galene Edition.

Pokud patříte mezi ty šťastlivce, kteří zrovna hledají ideální vůz, který nebude vedle opulentní jachty dělat ostudu, pak je tohle Bentley Continental GT ideálním řešením. Bentley mu vdechlo život společně s jejich dvorním úpravcem, značkou Mulliner a už teď se prý na něj stojí fronty. Vznikne totiž jen 30 exemplářů.

To, čím je Continental GT připodobněn jachtě, je hlavně jeho lakování. Karoserie kombinuje bílou barvu s decentním modrým pruhem na bocích a v zadní části. Stejně modrá je i stahovací střecha auta. Aby bylo jasné, že luxus zde hraje prim, padla také volba na leštěná 21palcová kola. Inspiraci lodí ale najdete i uvnitř auta. Samozřejmostí je ruční zpracování interiéru a použití jemné kůže. Na přání (a samozřejmě za tučný příplatek) pak může na palubní desku před spolujezdce nakreslit španělský ilustrátor a malíř Jaume Vilardell obrázek jachty. Báječným detailem je podlaha zavazadlového prostoru, která je takřka totožná s těmi, jaké mívají luxusní lodě paluby.

Pod kapotou limitovaného Bentley Continental GT je ukrytý čtyřlitrový přeplňovaný osmiválec o výkonu 373 kW/507 koní s točivým momentem 660 Nm. Cenu auta Bentley neprozradilo, ale levné jistě nebude.

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *