bentley oslava 100. rok

Bentley oslavuje 100. rok své existence, připravilo si pro to působivé video

Autor: Tisková zpráva - 12. 7. 2018


Automobilka Bentley Motors byla založena 10. července 1919 a nyní se tak nachází ve 100. roce své existence. Během toho proslula výrobou nejvíce ikonických automobilů pro cestování ve velkém stylu. Britská luxusní značka oslavuje uplynulá desetiletí inovací, úspěchů a rozvíjení řemeslných dovedností uvedením krátkého videa s názvem „Together we are Extraordinary: The Story of Bentley Motors.“ (Společně jsme výjimeční: Příběh společnosti Bentley Motors).

Video připomíná výjimečné osobnosti, sportovní úspěchy a úspěšné modely z uplynulých desetiletí, od samotného zakladatele W.O. Bentleyho až po nový model Continental GT.

Video vypráví příběh značky Bentley podmanivou kombinací herců, naskenovaných ve formátu 3D a přetvořených v digitálních „kovové“ sochy, stylizovaných archivních fotografií a animací, vyrobených technologií používanou pro hollywoodské filmy.

Video vyrobila společnost The Mill, specialista na vizuální efekty a držitel ocenění Oscar. Natáčení probíhalo s využitím kamerové techniky ALEXA Mini 4K a speciálního vybavení.

Snímek začíná záběrem na postavu W.O. Bentleyho, který se hliníkovým těžítkem (to bylo inspirací pro jeho revoluční konstrukci hliníkového pístu) dotkne stěny, jež tím ožije a přenese diváka na pozoruhodnou cestu, ilustrující bezmála jedno století inovací a úspěchů značky Bentley.

V hlavní roli ve videu vystupují legendární „Bentley Boys and Girls“, stejně jako vítězné vozy z Le Mans, „Blower“ a Speed 8, společně s Woolfem Barnatem během jeho slavného závodu s „Modrým vlakem“. Video je také inspirováno tvary, povrchy a luxusními materiály, které dodnes přinášejí značce Bentley trvalé úspěchy na automobilovém trhu.

Sté výročí společnosti Bentley – 100 let výjimečných výkonů a úspěchů

Walter Owen (W.O.) Bentley založil v roce 1919 společnost s jednoduchým cílem: vyrábět „rychlý automobil, dobrý automobil, nejlepší ve své třídě“. Od té doby vycházejí veškeré aktivity společnosti Bentley z tohoto vůdčího principu, který posouvá tuto značku, globálního lídra v segmentu luxusních automobilů, neustále vpřed.

Dne 10. července 2018 vstoupila společnost Bentley do 100. roku své existence, čímž zároveň začalo odpočítávání do 100. výročí značky v roce 2019. Tento výjimečný milník, jehož dosáhlo jen několik málo společností, bude důvodem pro oslavy bohaté historie společnosti Bentley i jejích současných globálních úspěchů.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek