Bentley Continental GT dnes jezdí po silnici ve své druhé generace, která se objevila v roce 2011. Již brzy se ale můžeme těšit na generaci novou. Dva prototypy se totiž už prohánějí po Severní smyčce Nurburgringu.

Natočeny tu byly obě karosářské verze, tedy coupé i kabriolet, která se i pod maskovací fólií od aktuální generace docela liší. Vidět jsou na nich tvary konceptu EXP10 Speed 6, které se představilo minulý rok v březnu na autosalonu v Ženevě. Z několika sekund záběrů rychle jedoucích vozů je možné vidět to, že jejich přední část je výrazně nižší, celkově auto nepůsobí tak otyle jako současná generace.

Pod kapotou je s největší pravděpodobností motor 6.0 W12 twin-turbo, který se poprvé představil v SUV Bentayga. To by znamenalo výkon více než šest stovek koní a opravdu působivou dynamiku. Vždyť Bentley Bentayga zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhých 4,1 sekundy a maximální rychlost udává výrobce až 301 km/h! K dispozici by však měl být i menší motor V8 4.0 litru twin-turbo, který je pod kapotou i dnes. Mezi těmito dvěma motorizacemi by se (výkonově) měl vyskytovat ještě plug-in hybrid.