Společnost Bentley Motors dnes představila nového člena rodiny Flying Spur: luxusní, stylové, a výkonné Flying Spur W12 S. Nový model je prvním čtyřdveřovým Bentley, které dosahuje maximální rychlosti nad 200 mil za hodinu a nabízí sportovnější zážitky majitelům, kteří hledají vyšší výkon, točivý moment a pružné reakce.

Flying Spur W12 S se pyšní několika tmavými stylovými prvky, které slibují nové a lepší dynamické vlastnosti. Řada detailů černého obložení – včetně mřížky chladiče a rámečků světlometů v lesklém dekoru Beluga, zadní difusér a volitelné karbonové prvky propůjčují novému modelu sebevědomý vzhled, který přesně odpovídá jeho vyšším výkonům.

Wolfgang Dürheimer, předseda představenstva a generální ředitel Bentley Motors uvedl: „Flying Spur W12 S představuje luxusní sedan s mimořádným výkonem. Díky našemu slavnému motoru W12 v sobě spojuje lepší dynamiku a větší sílu s asertivnějším designem karoserie a vnitřku vozu. A to je ideální volba pro zákazníky, kteří hledají osobitý přístup.“

Výkon nad 200 mil/h – nejrychlejší Flying Spur

Díky silnému šestilitrovému motoru W12 se dvěma turbodmychadly se Flying Spur W12 S může pyšnit vyšším výkonem a točivým momentem. Pečlivou kalibrací a seřízením bylo dosaženo zvýšení výkonu motoru z 625 koní na 635 koní a točivého momentu z 800 Nm na 820 Nm pro ještě dynamičtější jízdu. Maximálního točivého momentu se dosahuje již při 2000 otáčkách, takže jízda působí dojmem lehkosti.

Zvýšení výkonu znamená, že Flying Spur W12 S dosahuje maximální rychlosti 325 km/h (202 mil/h). Jde o první čtyřdveřové Bentley, které dokáže jet více než 200 mil za hodinu. Zrychlení na 100 km/h dosáhne za 4,5 sekund (0-60 mil/h za 4,2 sekund).

V souladu s moderní tradicí vozů Bentley se síla přenáší na vozovku prostřednictvím systému pohonu všech kol s rozdělením točivého momentu v poměru 40:60. Jízda je tak jistá a strhující na každém povrchu a za každého počasí.
Vyšší výkon není jedinou novinkou. Novým a citlivějším odpružením u Flying Spur W12 S je dosaženo lepší ovladatelnosti vozu a ještě lepší trakce. Volitelné brzdy z karbon-keramického kompozitu lze objednat s třmeny v červené nebo černé barvě.

Nová vlajková loď modelů Flying Spur má specifické nastavení tlumení a stabilizace pro angažovanější a agilnější jízdu. Díky chytrému nastavení odpružení, které zachovává distingovaný pocit z jízdy, jímž je Flying Spur W12 znám, zůstává verze S luxusním sedanem jak pro ty, kdo dávají přednost jízdě s řidičem, tak pro každého, kdo chce řídit sám.

Přečtěte si také:  Kia Rio přichází po modernizaci. Dostala i mild-hybridní pohonné jednotky

Působivý design naznačuje vyšší výkon

Tým designérů Bentley vytvořil působivou atletickou vizáž, v níž se snoubí tradiční stylingové prvky Bentley se sportovním přístupem. Ostré hrany doplňují muskulární záď, zatímco světla pro denní svícení s LED diodami, decentní prvky černého obložení a stylová kola z lehké slitiny propůjčují Flying Spuru moderní a soudobý vzhled.
Nové detaily karoserie v lesklém černém provedení, unikátní prošívání kůže a nový stylu karoserie i interiéru vozu – to vše odráží asertivnější a temnější povahu Flying Spur W12 S.

Rámeček mřížky chladiče, okenní lišty, světla, zadní nárazník, prvky pod klikami dveří a krytky ostřikovačů jsou v provedení černý lesk. Součástí nového znaku W12 S na sloupku D je černé „S“. Sportovní design předního nárazníku, zadní difuséry a boční zrcátka v lesklém dekoru Beluga a mřížka chladiče v černém lesku jsou převzaty z nového Flying Spur V8 S.

Přední i zadní světlomety se dočkaly tmavého tónování, zatímco nový prvek osazený ve spodní části nárazníku poukazuje na asertivnější styl jízdy.

Flying Spur W12 se dodává s jedenadvacetipalcovými koly s designem 7 paprsků s novým černým povrchem ve vysokém lesku anebo volitelně s jedenadvacetipalcovými sportovními koly v pětipaprskovém directional designu s lesklým černým povrchem či v tmavém odstínu.

Uvnitř se Flying Spur W12 S pyšní stylovými prvky, které podtrhují jeho sportovně-luxusní vzhled. Exklusivní ručně vyráběný interiér nabízí širší škálu barev, nový povrch palubní desky a jedinečné prošívání.

Ve standardu jsou součástí nového interiéru jedinečný černý engine-spin povrch palubní desky a okenní lišty (další možností je saténově matný karbonový povrch), symbol W12 S na opěrkách hlavy vyšívaný v kontrastní barvě nebo v barvě sedadel, prahové lišty W12 S vpředu i vzadu, trojramenný volant Sport Plus a vroubkované lopatky řazení, které jsou u ostatních modelů dostupné jen jako individuální výbava.

Nového jedinečného barevného řešení modelu Flying Spur W12 S je dosaženo díky jednobarevnému interiéru s akcenty z kůže v jednom ze 17 dostupných odstínů a jedinečnému prošívání kontrastujícímu se vzorem kosočtverců, sportovním volantem Sport Plus a zbytkem interiéru.

Flying Spur – Technologie na dosah ruky

Flying Spur je vybaven celou řadou technologií, díky nimž se stává ideálním místem pro práci i odpočinek na cestách.
Inovativní dálkové ovládání s dotykovou obrazovkou umístěné v obložené středové konzoli v zadní části vozu umožňuje jediným dotekem ovládat klima ve voze i informační a zábavní systémy z pohodlí zadního sedadla. Flying Spur nabízí i WiFi hotspot umožňující připojení kdykoliv během jízdy.

Přečtěte si také:  10 zajímavých novinek, o jejichž premiéru jsme zrušením autosalonu v Ženevě přišli

Prodej nového Flying Spur W12 S zákazníkům bude zahájen koncem roku.