Jestli něco automobilka Bentley opravdu umí, pak jsou to exkluzivní služby svým zákazníkům. K nejdražšímu SUV na světě, tedy modelu Bentayga, totiž nabízí vskutku jedinečný piknikový koš i s báječnými pochoutkami. Jen za něj zákazníci náležitě zaplatí. Jeho cena je totiž v přepočtu 692 tisíc Kč. Než to s vámi sekne, přečtěte si, co za tyhle peníze dostanete. Cena je totiž svým způsobem opodstatněná.

Jde o trojdílnou piknikovou sadu, kdy jedna její část slouží k uskladnění porcelánu a příborů, druhá jako chladicí box na šampaňské a sklenice a třetí je na stolovací potřeby. Návrh a konečný design má na svědomí synovec samotné královny a slavný britský designér David Linley. Jeho finální výrobu pak zajistila společnost Mulliner, která je známá pro své úpravy právě vozů Bentley. Ti se spojili s biofarmou Daylesford nacházející se v hrabství Goucestershire. Právě místní šéfkuchař Gaven Fuller se postaral o naplnění tohoto jedinečného koše.

bentley-2

Gaven připravil jedinečné menu, které nabídne delikatesy jako třeba plněnou dýni kapustou, jablky, slaninou, praženými semínky a hořčicí. K tomu jsou koláčky z cizrny, červeného kari a chilli, lanýže, malinové makronky nebo tartaretky s balsamikem a červenou cibulí. Všechny pokrmy jsou připravovány metodou Sous-vide, která jim ponechá veškeré chutě a vůně.

Takže ano, cena je to opravdu dost vysoká, ale když už máte na Bentaygu a omrzí vás klasické příslušenství jako hodinky nebo deštníky, je tohle báječný způsob k tomu ukázat, že jste opravdu dobře situovaným zákazníkem Bentley.

Leave a Reply